DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Piedzīvojums Ziemeļgaujā turpināsies ar laivu braucienu un straujteču tīrīšanu

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk  - Pārvalde) cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” ietvaros aicina jau uz trešo pasākumu, kas notiks 27. jūlijā un tā laikā dabas draugi varēs doties laivu braucienā pa Gauju un piedalīties straujteču tīrīšanā.

Pasākumu cikls “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” aicina gan izzināt aizsargājamo ainavu apvidu “Ziemeļgauja” un tajā vērtīgos dabas objektus, gan arī piedalīties dabas vērtību saglabāšanā, tādējādi gūstot pieredzi un vērtīgas zināšanas.

Zinošu gidu pavadībā 27. jūlijā interesentiem būs iespēja doties 13 kilometrus garā laivu braucienā pa Gaujas upi, iepazīstot tās straujteces un dolomītu atsegumus un uzzināt, kā attīrīt upes straujteci no pārāk biezi saaugušajiem ūdensaugiem, kas negatīvi ietekmē straujteces.

Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Rūta Zepa pauž: “Mēs esam pieraduši no dabas ņemt, dabu iepazīt un apbrīnot, dabā atpūsties. Bet mēs varam dabai arī palīdzēt. Tādēļ pasākumu ciklā aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja” tuvāk iepazīstam Ziemeļgaujas aizsargājamos biotopus, atpūtu apvienojot ar praktisku darbošanos”.

Praktiska informācija:

  • Laiks: 27. jūlijs, pulcēšanās no plkst. 9.00, starts 10.00;
  • Vieta: Apes novada Virešu pagastā pie Tirziņas ietekas Gaujā. Karte: http://ejuz.lv/ziemelgauja3/;
  • Pieteikšanās: rakstot uz e-pastu ruta.zepa@daba.gov.lv vai zvanot pa tālruni 26361362;
  • Lai piedalītos pasākumā, dalībniekiem nepieciešams sava laiva;
  • Līdzi jāņem uzkodas pusdienām, darbam upē – kapļi, izkaptis, grābekļi;
  • Pasākuma vietā iespējams ierasties jau 26.jūlija vakarā no plkst. 20.00. Nakšņošana savās teltīs, ugunskurs un sarunas par piedzīvojumiem dabā.

Pasākumu cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” turpinājumā septembrī varēs doties pārgājienā pa iekšzemes kāpām, savukārt novembrī notiks Lašu nārsta vērošanas pārgājiens gar Vecpalsas  upi. Sīkāka informācija būs pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja" ietver teritoriju gar Gaujas upi apmēram 140 km garumā no Apes novada līdz pat Valmierai. Ziemeļgaujas ielejai raksturīga ļoti liela ainavas dažādība ar ievērojamu biotopu un sugu daudzveidību.  Šeit Gauja ir dabiska un neregulēta, ar plašu vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem. Visā šajā teritorijā sastopami unikāli, mazpārveidoti, vietām vēl arvien tradicionāli apsaimniekoti biotopi.

Pasākumu ciklu “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” Dabas aizsardzības pārvalde organizē sadarbībā ar Valkas un Apes novadu pašvaldībām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU