DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RSU pētnieki, mācībspēki un studenti plaši pārstāvēti festivālā Lampa

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kā ik gadus, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) būs plaši pārstāvēta sarunu festivālā LAMPA Cēsu pils parkā 28.–29. jūnijā. RSU rīko divas sarunas, abas sestdien, 29. jūnijā: plkst. 13.00 uz Uzzibsnī skatuves notiks diskusija Kā esot politikā “neaiziet pa pieskari”: politiķa psihosomatiskā analīze, bet plkst. 18.30 uz Staro skatuves eksperti šķetinās helsisma konceptu diskusijā Kad veselīgums ir jāārstē jeb kāpēc esam apsēsti ar helsismu?. Kopumā ar savām zināšanām un skatījumu festivālā LAMPA dalīsies vairāk nekā 30 ar RSU saistītu ekspertu – gan mācībspēki un pētnieki, gan studenti.

Politiķu psihosomatiskajai analīzei veltīto diskusiju vadīs RSU docētājs, studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs Mārtiņš Daugulis, bet tautas priekšstāvju politisko, morālo, reliģisko un sabiedrisko kompasu vētīs ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, RSU Politikas zinātnes katedras vadītāja profesore Ilga Kreituse, filozofs un publicists Artis Svece un priesteris Rihards Rasnacis. Tikmēr sarunu par to, vai un kad helsisms ir jāārstē, moderēs RSU docētāja, studiju programmas Žurnālistika vadītāja un izdevuma Annas psiholoģija galvenā redaktore Anna Peipiņa. Diskusijā piedalīsies RSU docente un Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU docents ārsts-psihoterapeits Artūrs Utināns un RSU studiju programmas Veselības komunikācija vadītāja Vita Savicka.

Abas šīs diskusijas iezīmē RSU priekšrocību – paralēli kompetencei veselības aprūpes izglītībā 20 gadu garumā izkopto ekspertīzi sociālo zinātņu jomās. Festivāla pasākumos augstskolu pārstāvēs vēl virkne šo jomu ekspertu. Par eitanāziju, vecumu mainīgā pasaulē, datiem medicīnā, kukaiņu apokalipsi, onkoloģiskajiem pacientiem un veselīgu dzīvesstilu pretstatā savu resursu “nodedzināšanai” runās RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja profesore Gunta Ancāne, RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Signe Tomsone, kardiologs, RSU asociētais profesors Kārlis Trušinskis, RSU Onkoloģijas institūta pētniece Inese Čakstiņa, RSU Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece Daiga Behmane, RSU Medicīnas fakultātes docents Andris Skride, RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors asoc. prof. Ivars Vanadziņš un uztura speciāliste, RSU docētāja Eva Kataja.

Savukārt sociālo zinātņu flangā no docētāju puses startēs sociālantropologi, RSU docenti Klāvs Sedlenieks un Agita Lūse, filozofi, RSU asoc. prof. Vents Sīlis un RSU docents Ivars Neiders, Komunikācijas fakultātes docente Dita Rietuma, bet augstskolu kā Latvijas politologu kalvi pārstāvēs RSU Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds, RSU asoc. prof. Edijs Bošs, premjera padomnieks RSU docētājs Māris Cepurītis, RSU Ķīnas studiju centra direktore Una Bērziņa–Čerenkova un RSU docētājs Kārlis Bukovskis. Ar šo mācībspēku dalību tiks analizēts gan mūsdienu ģimenes koncepts un tradicionālā vīrišķība, gan drosmīga zinātne un drosmīgs kino Latvijā, gan Latvijas vērtības Rietumu-Austrumu civilizāciju sadursmē, gan arī virkne iekšpolitisku un ārpolitisku jautājumu.

Tikmēr RSU doktorantus festivālā pārstāvēs politoloģijas pētniece Ieva Bikava, komunikācijas kultūras un multimediju pētniece Baiba Baikovska, un psiholoģijas doktorants Indulis Paičs.

Plašāka informācija par festivālu: https://festivalslampa.lv/lv

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šo akadēmisko gadu uzsāka 9200 studenti, tostarp 2200 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā www.rsu.lv. Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv, Instagram un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā „Skaļāk” – http://skalak.rsu.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU