DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RSU un Izraēlā bāzētā Ariela Universitāte parakstīs saprašanās memorandu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 29. martā, plkst. 10.00, Dzirciema ielā 16 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Izraēlā bāzētā Arielas Universitāte parakstīs saprašanās memorandu, kas pavērs sadarbības iespējas abu augstskolu studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem. Memorandu parakstīs RSU rektors profesors Aigars Pētersons un Arielas Universitātes prezidents, Šebas medicīnas centra Zabludoviča autoimūno slimību centra dibinātājs profesors Jehuda Šēnfelds (Yehuda Shoenfeld).  

Abu augstskolu sadarbība aizsākās 2020. gadā līdz ar autoimūno slimību pētniecībai veltīto projektu VirA (Tīklošanās nepilnību samazināšana starp RSU un starptautiski vadošajiem partneriem vīrusu infekciju izraisītu autoimūno slimību pētniecībā). Projekta norise turpināsies līdz 2023. gada decembrim un projekta ietvaros izveidots starptautisks konsorcijs ar Ferāras Universitāti Itālijā, Ulmas Universitāti Vācijā un Šebas medicīnas centru Izraēlā  kā vadošajām pētniecības iestādēm Eiropā imunoloģijas, virusoloģijas, morfoloģijas un klīnisko datu pārvaldības un modelēšanas jomā.

Saprašanās memorands izstrādāts, saredzot plašas savstarpējās sadarbības iespējas ne tikai autoimūno slimību pētniecības jomā. Arielas Universitāte ir jaunākā Izraēlas universitāte – tā dibināta 2012. gadā un aptver ne tikai medicīnu un veselības aprūpi, bet arī, piemēram, inženierzinātnes, sociālās un humanitārās zinātnes. Universitātes paspārnē darbojas vairāk nekā 20 pētniecības centri, tostarp Personalizētās un translācijas medicīnas institūts, Integratīvais smadzeņu zinātnes centrs, Ariela lietišķo vēža pētījumu centrs, Veselības veicināšanas un labklājības pētījumu centrs, Jauno mediju, politikas un sabiedrības izpētes institūts un Ariela kiberinovāciju centrs.

Sadarbība iecerēta kultūras, izglītības un zinātnes jomās, tostarp paredzot mācībspēku un zinātnieku kopīgus projektus, viesprofesoru savstarpējas vizītes, studentu apmaiņu, tostarp prakses vietas veselības aprūpes studentiem, pētnieku dalību konferencēs, kā arī zinātnisko publikāciju un akadēmiskās informācijas apmaiņu.  

RSU ceļi ar Izraēlu un tās akadēmisko vidi krustojušies daudzkārt. Izraēla ir pastāvīgi pārstāvēta RSU starptautisko studentu saimē – patlaban Rīgā studē 59 pilna laika studenti no Izraēlas. Kopš 2019. gada RSU arī izveidojusi savu klīnisko bāzi Barilana Universitātē (Bar-Ilan University) un Zifas Medicīnas centrā (Ziv Medical Centrer), kur RSU studentiem apgūt klīnisko praksi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI