DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Sarunu festivālā LAMPA Augstākā tiesa aicina uz “tautas tiesu”

Kas garantē taisnu tiesu? Vai taisnīgums un tiesiskums ir sinonīmi? Sarunu festivālā LAMPA atbildes uz šiem jautājumiem meklēs arī “tautas tiesa”, proti, skatītājiem būs īpaša iespēja iejusties tiesnešu lomā un pieņemt lēmumus par drošības līdzekļa piemērošanu, īrnieka izlikšanu no dzīvokļa un aizgādības tiesību atņemšanu.

Apmeklētāji paši varēs novērtēt, cik lielā mērā “tautas tiesas” balsojumi atšķirsies no tiesnešu lēmumiem. Savukārt to, kāpēc tiesas spriedumā ietvertais tiesiskums nereti nesakrīt ar sabiedrības izpratni par taisnīgumu un kā veicināt uzticēšanos, palīdzēs izprast Dr.med. Gunta Andžāne, ārste psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas prezidente.

“Tautas tiesa” ir daļa no Augstākās tiesas rīkotās diskusijas, kura norisināsies sarunu festivāla LAMPA Tiesiskuma teltī piektdien, 28.jūnijā, plkst. 14.30–16.00.

Augstākā tiesa aicina runāt par trīs pamatlietām – tiesu, taisnīgumu un tiesneša mugurkaulu. Kas ir tiesa? Soda spriedēja vai konfliktu risinātāja? Likumu tulkotāja vai taisnības nodibinātāja? Kā tiesnesim saglabāt stipru mugurkaulu un drosmi būt neatkarīgam? Vai sabiedrības uzticēšanās reitingi ir vienīgā mēraukla tiesu darbam?

Diskusijā piedalīsies Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, departamentu priekšsēdētāji Veronika Krūmiņa un Aigars Strupišs, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs, Starptautiskā Pastorālās vadības institūta attīstības vadītājs Eiropā Artis Eglītis. Diskusiju un “tautas tiesu” vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Dr.iur. Edvīns Danovskis.

Augstākās tiesas diskusija būs viena no divpadsmit sarunām, kas festivāla LAMPA laikā 28. un 29.jūnijā notiks speciālajā Tiesiskuma teltī. “Latvijas Vēstneša” aicinātas, vairākas institūcijas – Augstākā tiesa, apgabaltiesas, tiesnešu biedrības, Tiesu administrācija, “Jurista Vārds”, LV portāls, Tieslietu ministrija, Tiesībsarga birojs, Zvērinātu notāru padome, Zvērinātu advokātu padome, Zvērinātu tiesu izpildītāju padome, zvērinātu advokātu birojs “Fort” – kopīgi meklēs atbildes uz karstiem jautājumiem. Drosmīgi par aktuālo. Atklāti par neviennozīmīgo.

Aicinām ieinteresētus klausītājus piedalīties diskusijā un “tautas tiesas” izspēlē. Tiekamies Tiesiskuma teltī – Cēsu pils parkā, piektdien, 28.jūnijā, plkst. 14.30–16.00!

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU