DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Starptautiskā konferencē spriedīs par degradēto kūdrāju apsaimniekošanu un ietekmes mazināšanu uz klimata pārmaiņām

Latvijā vairāk nekā 70 novados identificētas kūdras ieguves ietekmētas teritorijas. Par to, kā šīs teritorijas apsaimniekot un izmantot pēc kūdras ieguves, vietējie un ārvalstu eksperti stāstīs starptautiskā konferencē “Degradēto kūdrāju ilgtspējīga apsaimniekošana un ietekmes uz klimata pārmaiņām samazināšana”. Konference notiks 13. un 14. jūnijā, un to organizē Dabas aizsardzības pārvalde projektā LIFE REstore.

Konference notiks Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā. Konferences programma pieejama – ŠEIT. Dalībai konferencē aicinām reģistrēties līdz 30.05.2019 - ŠEIT.

Ņemot vērā, ka Latvija ir kūdras resursiem bagāta valsts, būtisks ir jautājums par to ilgtspējīgu apsaimniekošanu un ietekmes uz klimata pārmaiņām samazināšanu. LIFE REstore veiktajā degradētu kūdrāju inventarizācijā identificēti 50 tūkstoši hektāru kūdras ieguves ietekmēti kūdrāji visā valsts teritorijā, kas atrodas vairāk nekā 70 Latvijas novados, no tiem 36% uzskatāmi par degradētiem kūdrājiem jeb bijušajiem kūdras ieguves laukiem, kuros nav veikta vai notikusi rekultivācija un nav spēkā esoša derīgo izrakteņu ieguves licence. Degradētie kūdrāji nesniedz potenciālos ekonomiskos ieguvumus no šo teritoriju efektīvas apsaimniekošanas, nenodrošina bioloģiskās daudzveidības atjaunošanos un rada siltumnīcefekta gāzu emisijas, tādējādi ietekmējot klimatu.

LIFE REstore konferences galvenās tēmas:

  • kūdras ieguves rezultātā degradētu kūdrāju turpmāka izmantošana un ilgtspējīgas apsaimniekošanas rekomendācijas;
  • dažādi apsaimniekotu kūdrāju ietekme uz klimata pārmaiņām un nacionālo SEG emisiju faktoru izstrāde;
  • degradētu kūdrāju ekosistēmu pakalpojumu novērtējums.

Konferences ietvaros notiks mākslinieka Edgara Amerika kūdras skulptūras “Cilvēks un daba” atklāšana un dāvinājums Latvijas Universitātei. Dāvinājumu saņems Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Projekta LIFE REstore mērķis ir izstrādāt degradētu kūdrāju ilgtspējīgas apsaimniekošanas rekomendācijas, līdzsvarojot vides, ekonomiskos un klimata aspektus. Pirmoreiz Latvijā veikti siltumnīcefekta gāzu emisiju mērījumi 24 mēnešu laika periodā apsaimniekotos kūdrājos, nosakot reālās SEG emisijas, un izstrādāti nacionālie SEG emisiju faktori, kā arī veikta degradēto kūdrāju inventarizācija un sagatavotas degradētu kūdrāju ilgtspējīgas apsaimniekošanas rekomendācijas un optimizācijas modelis. Vairāk informācijas: restore.daba.gov.lv.

LIFE REstore ”Degradēto purvu atbildīga apsaimniekošana un ilgtspējīga izmantošana Latvijā”  ir pirmais Eiropas Komisijas vides un klimata programmas LIFE projekts Latvijā, ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Kūdras asociāciju, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava” un biedrību “Baltijas krasti” ar Eiropas Komisijas LIFE programmas un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas finansiālu atbalstu (LIFE REstore, LIFE14 CCM/LV/001103).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU