DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemkopības ministrs K.Gerhards: ES lauksaimniecības politikas efektīvai īstenošanai nepieciešams atbilstošs un taisnīgi sadalīts finansējums visām dalībvalstīm

Otrdien, 14. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē, kurā dalībvalstis turpinās debatēt par šobrīd aktuālāko jautājumu – ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Latvija neatbalsta tik ievērojamu ES KLP budžeta samazinājumu, kā to piedāvā Eiropas Komisija. Mums ir svarīgi, lai pēc 2020. gada būtu saglabāta mērķtiecīga, efektīva un spēcīga KLP, kas visiem ES lauksaimniekiem nodrošinātu taisnīgus un vienlīdzīgus atbalsta pasākumus un konkurētspējas nosacījumus, tajā skaitā taisnīgus tiešos maksājumus, nākamajā periodā Latvijai nodrošinot ES vidējo tiešmaksājumu līmeni. Mēs arī iebilstam pret finansējuma samazināšanu lauku attīstībai Latvijā – finansējums lauksaimniecībai 2021.-2027. gada periodā ir jāsaglabā vismaz pašreizējā perioda apmērā.”

Zemkopības ministrs norāda, ka nākamajā periodā KLP īstenošanai ir jābūt vienkāršākai un efektīvākai, turklāt nesamazinot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu no 85 līdz 70%, kā to ir iecerējusi Eiropas Komisija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU