DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece starptautisko lietu, sabiedrības integrācijas un mediju jautājumos būs Zane Vāgnere

No šī gada 27. septembra Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra vietnieka (VSV) starptautisko lietu, sabiedrības integrācijas un mediju jautājumos amatā stājas līdzšinējā Kultūras ministrijas nozares padomniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Z. Vāgnere.

Z. Vāgneres uzdevums ir vadīt, organizēt un kontrolēt KM Sabiedrības integrācijas departamenta, Starptautiskās sadarbības un ES politikas nodaļas, kā arī Mediju politikas nodaļas darbu – plānot, vadīt, organizēt un kontrolēt minēto jomu politikas izstrādi un īstenošanu. Jaunajā amatā Z. Vāgnere apstiprināta pārcelšanas kārtībā.

“Mans mērķis ir turpināt stiprināt Latvijas demokrātijas izaugsmi, kas stingri sakņojas spēcīgā Eiropas Savienībā (ES) un spēj efektīvi risināt šā gadsimta tehnoloģiskās iespējas un ģeopolitiskās problēmas, vienlaikus saglabājot brīvu, atvērtu un saliedētu sabiedrību,” uzsver Z. Vāgnere.

Raksturojot savu turpmākās darbības lauku, Z. Vāgnere skaidro: „Mediju jomā kvalitatīva vietējā satura pieejamība ir viens no galvenajiem valsts politikas mērķiem. Tādēļ būtiski stiprināt sabiedriskos medijus un mediju vidi Jāturpina iesāktās nacionālo mediju atbalsta fonda programmas un kopā ar nozari jāstrādā pie tālākiem risinājumiem vēl plašākam valsts atbalstam medijiem. Turpināsim darbu arī pie jaunā Mediju likuma un Elektronisko mediju likuma izstrādes, lai nodrošinātu lielāku žurnālistu aizsardzību un tiesiskajā regulējumā ietvertu jaunās mediju formas, kā arī aicināsim jauno Saeimu turpināt virzīt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Kā nozīmīgu soli informatīvās telpas stiprināšanai vēlos uzsvērt Saeimas pieņemto lēmumu par sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus ar 2021. gadu, kā īstenošanai jānodrošina atbilstošs finansējums. Prioritārajos pasākumos esam iezīmējuši nepieciešamību atbalstīt medijpratības iniciatīvas plašākai sabiedrībai.

Sabiedrības integrācijas jomā turpināsies politikas plāna 2019.-2020. gadam īstenošana, kā arī būs jāuzsāk nākamā cikla politikas plāna īstenošanas izstrāde. Pilsoniskās sabiedrības jomā svarīgi veicināt iedzīvotāju savstarpējo uzticēšanos un sadarbību, kā arī veidot valsts pārvaldes dialogu ar Latvijas iedzīvotājiem, radot tādas sadarbības formas, kas rosina paļāvību par iedzīvotāju iespējām paust savu viedokli un līdzdarboties valsts veidošanā. Nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība tāpat ir svarīga attiecībā uz ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas iedzīvotājiem.”

Kopš 2010. gada Z. Vāgnere strādājusi par Kultūras ministrijas nozares padomnieci Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā, kur nodrošināja Latvijas interešu pārstāvību ES institūcijās audiovizuālo, kultūras, autortiesību un sabiedrības integrācijas politikas jautājumos. Latvijas Prezidentūras laikā Z. Vāgnere sadarbībā ar Trio partnervalstīm, Itāliju un Luksemburgu, vadīja un virzīja ES Padomes darba kārtību audiovizuālo, autortiesību, kultūras un pretdiskriminācijas lietu jautājumos. Vadot Audiovizuālo darba grupu, ievadījusi augsta līmeņa diskusijas par tehnoloģiju un ģeopolitikas izaicinājumiem Eiropas mediju vidē, tai skaitā par naida runu un Krievijas mediju īstenotām dezinformācijas kampaņām. Kā Kultūras lietu komitejas vadītāja sagatavojusi un pārraudzījusi Padomes ieteikumu sagatavošanu kultūras un radošo industriju mijiedarbībai, lai veicinātu inovācijas, ekonomisko ilgtspēju un sociālo iekļaušanu. Vadījusi pirmo sarunu kārtu par Marekšas līgumu, kas atvieglo piekļuvi publicētiem darbiem personām ar redzes traucējumiem un citām lasīšanas grūtībām. Tāpat līdzdarbojusies progresa ziņojuma sagatavošanā likumdošanas iniciatīvām, lai īstenotu vienlīdzīgas attieksmes principa ievērošanu neatkarīgi no personas reliģiskās piederības vai uzskatiem, invaliditātes, vecuma vai seksuālās orientācijas.

Pirms tam Z. Vāgnere strādājusi kā juriste-lignviste Eiropas Savienības Tiesā Luksemburgā, bet savu karjeru uzsākusi kā Starptautiskās sadarbības un ES politikas nodaļas vadītājas vietniece Kultūras ministrijā.

Bakalaura grādu ES un starptautiskajās tiesībās Z. Vāgnere ieguvusi Konkordijas Starptautiskā universitāte Igaunijā, Tallinā, bet vēlāk, studijas turpinot, iegūts maģistra grāds Rīgas Juridiskajā augstskolā. Maģistra studiju laikā apmaiņas programmas ietvaros divus gadus studējusi arī Dženovas Universitātes Politikas zinātņu fakultātē.

2015.gada Z. Vāgnere saņēmusi Latvijas Republikas Ministru kabineta goda rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē īstenošanā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU