DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Latvijas pilsoniskās sabiedrības dati ASV pētījumā

ASV starptautiskās attīstības aģentūra informē par NVO Ilgtspējas attīstības indeksa rādītājiem Eiropā un Eirāzijā. Lai uzzinātu ziņojuma rezultātus par Latviju, interesenti aicināti piedalīties NVO samitā, kas notiks jau šī gada 28. septembrī, Gustava Zemgala gatve 78, birojnīcā “Teikums”.

Indeksa ziņojumu par Latviju veido Amerikas Savienoto Valstu starptautiskās attīstības aģentūra (United States Agency for International Development) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse“, apkopojot ekspertu viedokļus, analizējot citu ziņojumu rezultātus, kā arī apkopojot gada laika spilgtākos notikumus pilsoniskajā sabiedrībā. Indekss nosaka nevalstisko organizāciju darbības un darbības vides stāvokli konkrētajā valstī, un šie situācijas apraksti par katru valsti ļauj vairāku gadu garumā konstatēt NVO sektora attīstības progresu vai regresu tādas tēmas kā:  NVO ilgtspēja, tiesiskā vide, organizatoriskā kapacitāte, finansiālā ilgtspēja, interešu aizstāvība, pakalpojumu sniegšana, sektora infrastruktūra, publiskais tēls.

Kopumā NVO ilgtspēja 2017. gadā ir pasliktinājusies. Tiesiskā vide pasliktinājās, jo 2017. gadā tika veiktas izmaiņas nodokļu politikā, kam būs ilgstoša negatīva ietekme uz NVO sektoru. Pasliktinājusies arī NVO organizatoriskā kapacitāte, finansiālā ilgtspēja un publiskais tēls. Latvijā arī tiek novērota arvien biežāka valsts ierēdņu negatīva attieksme pret NVO iesaisti pilsoniskās līdzdalības procesā. Tāpat valdības attieksme pret NVO ir kļuvusi kritiskāka. NVO uzskata, ka dialoga kvalitāte ir pasliktinājusies un ir kļuvusi formālāka, kā arī valsts iestādes cenšas izvairīties no kritiskām diskusijām, kas saistītas ar svarīgiem sabiedrības jautājumiem.

Par Latvijas ziņoja izstrādi jau trīspadsmito gadu atbildīga bija Latvijas Pilsoniskā alianse. Ar ziņojumu var iepazīties: http://nvo.lv/site/attachments/12/09/2018/Latvia_2017_1.pdf. Latvijas Pilsoniskā alianse aicina interesentus, kas vēlas uzzināt vairāk par NVO Ilgtspējas attīstības indeksa rezultātiem, piedalīties ikgadējā NVO samitā 2018. Pieteikšanās iespējama elektroniski. https://www.visidati.lv/aptauja/1381387933

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU