DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Saeimas priekšsēdētāja un Cilvēktiesību komisija pauž atbalstu Ukrainai un iestājas par cilvēktiesību aizstāvību Krimā

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvija stingri iestājas par Ukrainas robežu neaizskaramību un turpinās praktisku atbalstu Ukrainas tautai, trešdien, 19.aprīlī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti. Tiekoties ar Ukrainas parlamenta deputātu un Krimas tatāru pasaules kongresa prezidentu Refatu Čubarovu (Refat Chubarov), Latvijas parlamentārieši pauda satraukumu par cilvēktiesību situāciju Krievijas prettiesiski anektētajā Krimā.

"Valstu robežu neaizskaramības princips ir svēts, un tas ir jāievēro visos laikos. Latvija vienmēr ir atbalstījusi Ukrainu, mēs neatzīstam Krimas prettiesisko aneksiju un nekad to neatzīsim," sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka Latvija ir Ukrainas draugs, un mēs esam to apliecinājuši ne tikai ideju, bet arī praktiskās sadarbības līmenī.

I.Mūrniece akcentēja vairākus nozīmīgus atbalsta projektus, tostarp mūsu valstī uzņemot karā cietušos bērnus un nodrošinot ārstēšanos Ukrainas karavīriem. Tāpat viņa akcentēja Latvijas parlamenta atbalstu Ukrainai. Saeimas priekšsēdētāja atsaucās uz Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju vizīti Kijevā 2016.gada februārī, kas notika tieši pēc Latvijas iniciatīvas un apliecināja visa reģiona solidaritāti Ukrainai.

R.Čubarovs pauda dziļu pateicību Latvijai, tās tautai un politiķiem par nozīmīgo atbalstu. Ukrainas parlamenta deputāts un Krimas tatāru pasaules kongresa prezidents uzsvēra, ka Latvija sniedz nozīmīgu atbalstu, palīdzot aktualizēt šo jautājumu visā Eiropā.

Kā norādīja R.Čubarovs, cilvēktiesību situācija Krimā ir satraucoša, tiek īstenots hibrīdkarš, un Krievija vēršas pret Krimas tatāriem. Daudzi, kas iestājas pret Krievijas īstenoto politiku, ir arestēti. Kā informēja R.Čubarovs, pret Krimas tatāriem, ukraiņiem un citiem, kuri nav lojāli Krievijas īstenotajai politikai, tiek izvērstas represijas, turklāt teritorijā netiek ielaisti arī starptautiskie novērotāji.

Arī Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne uzsvēra, ka konflikts Ukrainā nedrīkst pazust no starptautiskās sabiedrības redzesloka. Cīņas par valstu neatkarību mēdz būt ilgas, kā to apliecināja arī Latvijas un citu valstu pieredze, akcentēja I.Laizāne, norādot, ka īpaši svarīgi ideju par atbalstu Krimas tatāriem un Ukrainai uzturēt tieši jauniešu vidū, jo viņi nākotnē šo ideju spēs lolot un uzturēt dzīvu.

"Cilvēka dabā diemžēl ir ar visu samierināties un aizmirst, taču tie triecieni un brūces, kas ir nodarītas tautai, ir dzīvībai bīstamas. Tādēļ ir ļoti svarīgi to nepārtraukti skaidrot un atgādināt, kā arī atrast vēstnešus, kuri to dara," sacīja I.Laizāne, uzsverot Cilvēktiesību komisijas atbalstu Ukrainai.

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI