DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Starptautiskā antropologu diskusijā apspriedīs augstākās izglītības attīstības virzienus

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
28. oktobrī plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1, Rīgā) notiks publiska diskusija “Mācību process un reformas augstākajā izglītībā”, kuras mērķis ir apspriest augstākās izglītības attīstības virzienus pasaulē un Latvijā. Pasākumā piedalīsies Baltija valstu un Lielbritānijas antropologi, kā arī viena no vadošajām sociālās un kultūras antropoloģijas speciālistēm augstākās izglītības un organizāciju izpētē Sjūzena Raita (Susan Wright) no Dānijas Orhūsas universitātes (Aarhus University).

Diskusija noritēs Baltijas Antropoloģijas doktorantūras programmas (Baltic Anthropology Graduate School - BAGs) semināra ietvaros. To organizē Latvijas universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālās un kultūras antropoloģijas studiju programmu mācībspēki. Uz diskusiju aicināti visi interesenti, darba valoda – angļu.

Diskusijas pirmajā daļā paredzētas trīs uzstāšanās. Dānijas Orhūsas universitātes antropoloģe Sjūzena Raita iepazīstinās ar pētījumu par globālām pārmaiņām augstākajā izglītībā. Tam sekos LU docentes Ievas Raubiško ieskats izglītības un zinātnes reformu tendencēs Latvijā, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktores Agritas Kiopas uzstāšanās. Pasākuma otrajā daļā notiks ārzemju un pašmāju antropologu diskusija, kuru moderēs RSU docents Klāvs Sedlenieks.

Savukārt 29. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē paredzēta diskusija par starptautiskas starpaugstskolu doktorantūras programmas antropoloģijā izveides praktiskajiem aspektiem. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ministrijām, kuru pārraudzībā ir augstākās izglītības politika. Notiks arī doktora studiju programmas īstenošanai veltīts veltīts iekšējs seminārs, kurā īpaša uzmanība tiks veltīta studiju darbam ar doktorantiem.

Par Baltijas Antropoloģijas doktorantūras programmu:

Baltijas Antropoloģijas doktorantūras programma tiek veidota ar mērķi stiprināt antropoloģijas nozari Baltijas valstīs un veidot konkurētspējīgu reģionālu programmu ar dziļāku specializāciju publiskajā antropoloģijā, sensorajā antropoloģijā, kā arī identitātes, migrācijas un kultūras procesu izpētē. Pie doktorantūras programmas izveides kopš 2015. gada strādā antropoloģijas studiju programmu mācībspēki no Baltijas valstu augstskolām - Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Tallinas universitātes (Igaunija) un Vītauta Dižā universitātes (Lietuva). Doktorantūras programmas izveidi līdzfinansē pasaulē nozīmīgākais privātais fonds antropoloģisko pētījumu atbalstam - Vennera-Grena fonds (Wenner-Gren Foundation), kurš 2015. gadā piešķīra 125 000 ASV dolāru šīs programmas izveidei un attīstīšanai.

Par kultūras un sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē:

Bakalaura un maģistra studiju programmas kultūras un sociālajā antropoloģijā LU tika izveidotas un uzsāktas 2009. gadā.

Ieva Raubiško
Aivita Putniņa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI