Koncerts 10. maijā plkst. 19.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā būs emocionāls ceļojums – no pirmo studentu sapņa 20. gadsimta sākumā, caur kara un trimdas gadiem, līdz mūsdienu atdzimšanai neatkarīgajā Latvijā. Šis ir stāsts par dziesmu, kas nekad nepārtrūka, par cilvēkiem, kas dziedāja un turpināja “Dziesmuvaru” – arī tad, kad mājas bija tālu.
Koncertprogrammā izskanēs skaņdarbi, kuriem katrs pašreizējais koristu sastāvs piešķīris īpašu nozīmi. Emocionālās virsotnes papildinās vairāki pirmatskaņojumi, kurus radījušas mūsdienu latviešu komponistes Līva Blūma, Lauma Kazaka, Annika Lanka, Irīna Mihailovska un Žanete Spirka. Iedvesmojoties no vēsturiskām partitūrām, šīs jaunās kompozīcijas veido skaņu tiltu starp dažādām paaudzēm.
Koncertstāsta radošajā komandā apvienojušies režisors Reinis Boters, horeogrāfe Ramona Kaiva Levane, komponists Henrijs Poikāns, kā arī gaismu mākslinieki Reinis Smiltenis un Those Guys Lighting.
Dziesmuvara – ne tikai koris, bet dzīves stāsts
Kopš dibināšanas 1924. gadā, koris “Dziesmuvara” bijis daļa no Latvijas vēstures. To iedibinājuši desmit apņēmīgi studenti, attīstījuši diriģenti Alfrēds Kalniņš un Ādolfs Ābele. Kara laikā koris tika apklusināts, bet trimdā dzīvojošie dziesmuvarieši uzturēja tā vārdu dzīvu. Pateicoties viņu neatlaidībai, 2000. gadā “Dziesmuvara” atdzima Latvijā. Kopš tā laika kora mākslinieciskajā vadībā bijuši tādi izcili diriģenti kā Ainārs Rubiķis, Edgars Račevskis, Krista Audere un Aivis Greters.
“Celies līdzi, Dziesmuvara!” – šie vārdi no kora himnas skan jau simts gadus. Šis koncerts ir veltījums visiem, kas dziedājuši, atbalstījuši, dzīvojuši ar un Dziesmuvarai.
Koncerts un balle: 10. maijā plkst. 19.00, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.
Biļetes: www.ticketshop.lv.
Vairāk par kori un svētkiem: www.dziesmuvara.lv.