DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. aprīlī, 2025
Lasīšanai: 3 minūtes

LU izsludina konkursu uz trim tenūrprofesūras vietām mākslīgā intelekta, datu zinātnes un kvantu tehnoloģiju jomās

FOTO: Toms Grīnbergs.

Latvijas Universitāte (LU) turpina stiprināt savu pētniecisko kapacitāti un starptautisko konkurētspēju, izsludinot konkursu uz trim tenūrprofesūras vietām – industriālās kvantu tehnoloģijas jomā (Fizikas un astronomijas nozarē), datu zinātnes un mākslīgā intelekta matemātisko pamatu jomā (Matemātikas nozares diskrētās matemātikas un matemātiskās informātikas apakšnozarē), kā arī mākslīgā intelekta, ekonomikas un sabiedrības jomā (Ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē).

Pieteikšanās termiņš pirmajiem diviem amatiem ir šī gada 18. maijs, bet tenūrprofesūras amata vietai mākslīgā intelekta, ekonomikas un sabiedrības jomā  – līdz 31. augustam.

Starptautiski izsludinātās vakances atspoguļo LU stratēģisko virzību uz zinātnes izcilību un starptautisku atpazīstamību. Universitāte mērķtiecīgi attīsta virzienus ar augstu starpdisciplinaritātes un sabiedriskā pienesuma potenciālu – tostarp mākslīgā intelekta ētisku integrāciju ekonomikā un sabiedrībā, kvantu tehnoloģiju attīstību ar industrijas pielietojumu, kā arī teorētiski spēcīgas pieejas datu zinātnē. Šo jomu attīstība būtiski papildina LU izcilību stratēģiskās specializācijas virzienos.

No tenūrprofesoriem sagaida pētniecības grupu izveidi un vadīšanu, augstvērtīgu zinātnisku pētījumu īstenošanu un rezultātu publicēšanu, aktīvu pētniecības finansējuma piesaisti un iesaisti studentu sagatavošanā, kā arī pētniecībā balstītas sadarbības ar publisko sektoru veicināšanu.

Pretendentiem nepieciešams zinātņu doktora grāds, starptautiski atzīts sniegums pētniecībā, pieredze organizatoriskajā darbā un komandas vadībā pēdējo sešu gadu laikā, kā arī angļu valodas prasmes vismaz C1 līmenī. Tiks novērtēta arī izcilība pedagoģiskajā vai profesionālajā darbībā un spēja stratēģiski vadīt pētījumus.

Darba samaksa paredzēta, sākot no 5600 eiro mēnesī (bruto) asociētajam tenūrprofesoram un no 7000 eiro (bruto) tenūrprofesoram, kā arī tiks nodrošināts sākotnējais un ikgadējais pētniecības finansējums.

Detalizēta informācija par vakancēm, prasībām un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama LU tīmekļvietnē, Nodarbinātības valsts aģentūras portālā, kā arī starptautiskajā pētnieku vakanču platformā Euraxess.

LU jau šobrīd darbojas septiņi tenūrprofesori – medicīnā, fizikā, datorzinātnēs, valodniecībā, filozofijā, sociālajās zinātnēs un digitālajās humanitārajās zinātnēs. Drīz darbu uzsāks tenūrprofesors ķīmijā. Universitāte turpina attīstīt šo akadēmiskās izcilības ietvaru, ieviešot starptautiski atzītu tenūras sistēmu arī Latvijā. Šī sistēma paredz, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam – asociētajiem profesoriem vai profesoriem – ir paredzams finansējums savam un komandas darbam ilgtermiņā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI