“Rietumu Banka ir nozīmīgs finanšu sektora dalībnieks un arī labdarības projektu īstenotājs, savukārt Latvijas Universitāte ir vadošā augstskola Latvijā ekonomikas, finanšu un uzņēmējdarbības speciālistu sagatavošanā un nozares pētniecībā. Mūs vieno vēlme attīstīt Latvijas valsti, tās ekonomiku un cilvēkkapitālu, tāpēc notiek kopīgs darbs pie sadarbības projektu izstrādes,” uzsver LU rektors, prof. Gundars Bērziņš.
“Rietumu Banka atbalsta izglītību un inovācijas. Esam pārliecināti, ka attīstībā šajā jomā ir būtisks priekšnoteikums mūsu valsts ekonomikas izaugsmei un tās konkurētspējas celšanai Eiropas un pasaules līmenī. Latvijā ir ļoti daudz talantīgu jauniešu un tiem ir būtiski iegūt mūsdienu zināšanas, kuras būs pieprasītas perspektīvajās tautsaimniecības nozarēs. Augti vērtējam Latvijas Universitātes ieguldījumu izglītības jomā un esam gandarīti apspriest kopīgus projektus,” atzīmē Rietumu Bankas valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja.
Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas stiprināt Rietumu Bankas un LU sadarbību, īpaši fokusējoties uz finanšu tehnoloģijām un inovatīvu risinājumu attīstību. LU Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes dekāns prof. Jānis Priede un LU fonda vadītāja Zaiga Pūce, kā arī Banku augstskolas (BA) rektore prof. Līga Peiseniece viesiem prezentēja sadarbības ieceres studijās, pētniecībā un inovācijās.
BA maija pirmajā pusē oficiāli pievienojās LU struktūrai un kļūs par Latvijā lielākās augstskolas biznesa skolu. BA stratēģiskais mērķis ir veidot spēcīgu, starptautiski konkurētspējīgu biznesa izglītības iestādi ar specializāciju finanšu tehnoloģiju (FinTech) jomā.
Izglītības iestāžu integrācija pavērs jaunas iespējas to savstarpējai sadarbībai, studiju un akadēmiskās izcilības attīstībai, pētniecības un inovāciju veicināšanai. LU un Rietumu Bankas vadītāji tikšanās laikā atzina, ka akadēmiskās vides un finanšu sektora ciešāka sadarbība var būt nozīmīgs ieguldījums gan izglītības kvalitātes, gan Latvijas konkurētspējas paaugstināšanā starptautiskā līmenī. Rietumu Banka ir ieinteresēta sadarbībā ar LU, piemēram, piedāvājot īpašas stipendijas finanšu nozares studentiem, nodrošinot prakses vietas un veidojot kopīgus biznesa ideju hakatonus.
Tikšanās programmā bija iekļauta topošās LU Rakstu mājas – viena no nozīmīgākajiem projektiem LU Akadēmiskā centra attīstībā – apskate.
Vizīte noslēdzās ar kopīgu apņemšanos turpināt dialogu un attīstīt konkrētus sadarbības projektus.