Konferences virstēma – “Veidojot tiltu starp ilgtspēju un noturību” – uzsver stratēģisku skatījumu uz augstākās izglītības nākotni, sasaistot to ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Pasākums pulcēs vairāk nekā 370 dalībniekus no 36 valstīm un diskusiju fokusā būs jautājumi par ilgtspējīgu finansējumu, digitalizāciju, akadēmiskās karjeras pievilcību, zināšanu drošību, iekļaujošu pārvaldību un ANO noteikto mērķu integrēšanu universitāšu darbībā.
Konferences norisē gaidāmas plenārsesijas par universitāšu noturību, akadēmiskās karjeras ilgtspējību un stratēģiju savienošana ar ANO mērķiem, kā arī paneļdiskusijas par institucionālo pārveidi, vadības modeļiem, finansēšanas stratēģijām un digitālo risinājumu lomu universitāšu pārvaldībā. Interaktīvās paralēlās sesijās dalībnieki analizēs praktiskus piemērus par ilgtspējas integrēšanu mācību procesos, pētniecībā un universitāšu pārvaldībā. Notiks arī tematiskās darbnīcas par universitāšu pielāgošanos krīzēm, iekļaujošu akadēmisko vidi, studentu iesaisti un starptautiskās sadarbības iespējām. Programmu papildinās tīklošanās pasākumi un ekspertu tikšanās sesijas, veidojot sadarbību starp dalībniekiem no dažādām valstīm un institūcijām.
LU rektors prof. Gundars Bērziņš piedalīsies plenārsesijā “Ceļā uz saistošu un ilgtspējīgu akadēmisko karjeru”, kopā ar kolēģiem no Norvēģijas un Austrijas runājot par izaicinājumiem un risinājumiem akadēmiskās karjeras ilgtspējas nodrošināšanai.
LU Ekopadomes priekšsēdētājs Renārs Kairis piedalīsies sesijā “Vairāk nekā zaļināšana: ilgtspējas mērķi darbībā”, kur dalīsies LU pieredzē ilgtspējas ieviešanā, pievēršoties konkrētiem rīcības piemēriem un stratēģijām. Turklāt LU būs redzama vairākos citos sesiju formātos – diskusijās, darbnīcās un tīklošanās pasākumos, kur tā prezentēs ilgtspējas integrēšanu mācību saturā, pētniecībā un infrastruktūrā.
LU ieguldījums ilgtspējā sniedzas krietni tālāk par vides jautājumiem – tā veido zaļu, iekļaujošu un uz inovācijām vērstu akadēmisko vidi, kas piesaista talantus, investīcijas un starptautisku uzmanību. Ilgtspēja LU tiek integrēta visos līmeņos – no studiju programmām un pētniecības projektiem līdz vadības politikai un ikdienas darbībām. LU Akadēmiskajā centrā ir pielietoti moderni ilgtspējīgas arhitektūras risinājumi, energoefektivitātes uzraudzība, viedā mobilitāte un digitalizēta pārvaldība. LU Botāniskais dārzs un nupat izveidotais kopienas pilsētas dārzs kļūst par “dzīvajām laboratorijām”, kur studenti, pētnieki un sabiedrība kopā veido un īsteno zaļās iniciatīvas. LU Latvijas Ilgtspējas indeksā ir ierindota Zelta kategorijā, kā arī Latvijas augstskolu vidū ieņem līderpozīcijas QS Pasaules universitāšu ilgtspējas reitingā. Universitāte ir EcoCampus karoga īpašniece un aktīva dalībniece vairākos starptautiskos ilgtspējas tīklos, kas apliecina tās vadošo pozīciju reģionā.
EUA pārstāv vairāk nekā 900 augstākās izglītības iestādes visā Eiropā un divu desmitgažu laikā kļuvusi par vienu no galvenajiem spēlētājiem kontinenta akadēmiskajā telpā. Gaidāmā konference Rīgā sniedz unikālu iespēju LU apliecināt sevi kā progresīvu un atbildīgu augstākās izglītības līderi Eiropā.