DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. decembrī, 2014
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
2
2
2
2

2015.gada 1.janvāris: cik likumu stāsies spēkā?

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
1.janvārī kopumā stāsies spēkā vismaz 85 tiesību akti (atbilstoši oficiālajām publikācijām līdz 29.12.2014.), no tiem 30 likumi, 42 MK noteikumi, arī pašvaldību saistošie noteikumi u.c. Taču šis saraksts rīt un parīt vēl pieaugs. Savukārt vairāki desmiti zaudēs spēku.

Vienkopus ar sarakstu var iepazīties valsts vietnē Likumi.lv, savukārt LV portālā "Par likumu un valsti" – apkopoti noderīgi skaidrojumi par jaunievedumiem.

Līdz gada nogalei klajā nāks vēl divi oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (pieejams vietnē www.vestnesis.lv) numuri, kuros tiks izsludināti jaunie tiesību akti. Pēdējais numurs nāks klajā Vecgada dienā – 31.decembrī.

Līdz ar to tikai gada nogalē būs noslēgts to tiesību aktu saraksts, kas stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī. Līdz tam šis saraksts joprojām ir atvērts papildinājumiem.

Kur vienkopus aplūkot visus 1.janvāra jaunumus?

1.janvārī stāsies spēkā vairāki desmiti tiesību aktu (t.sk. grozījumu)  - likumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u.c., liecina šobrīd izsludinātās oficiālās publikācijas.

Aktuālais saraksts pieejams Latvijas Republikas tiesību aktu vietnē Likumi.lv (www.likumi.lv), izvēloties sadaļu >  Jaunākie > 01.01.2015 > Stājas spēkā

Vietne Likumi.lv iedzīvotājiem piedāvā sistematizētus tiesību aktus, un tie pieejami brīvi un bez maksas. Jaunākā informācija par izmaiņām laikus ir iekļauta tiesību aktu aktuālajā redakcijā.

Ar jau publicētajām izmaiņām var iepazīties jau šobrīd, un tās ir iekļautas tiesību aktu "nākotnes redakcijā" (teksts ar jaunajām izmaiņām jeb redakcija, kāda būs aktuāla 01.01.2015.).

Kur pieejami skaidrojumi par šīm pārmaiņām?

LV portāls "Par likumu un valsti" (www.lvportals.lv), kas iedzīvotājiem piedāvā skaidrojumus, likumus praksē un e-konsultācijas, turpina iepriekšējos gados iedibināto tradīciju.

Arī šā gada nogalē LV portāls piedāvās publikāciju sēriju par jaunajiem tiesību aktiem vai to izmaiņām, ko apvieno temats "Spēkā no 2015.gada".

Ilze Apine
Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis"
Attīstības un projektu vadības daļas vadītāja

 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU