Ar mērķi nodrošināt trešo valstu valstspiederīgo un Latvijas sabiedrības aktīvu līdzdalību integrācijas procesā, projekta ietvaros ar dažādu inovatīvu metožu pielietošanu sešās Latvijas pilsētās – Liepājā, Olainē, Salaspilī, Stopiņos, Ozolniekos, Rīgā (senioriem) - tiek piedāvāta latviešu valodas un latviešu sarunvalodas mācīšanās, Tas veicinās ne tikai valodas apguvi, kas nepieciešama vieglākai integrācijai sabiedrībā, bet paplašinās trešo valstu pilsoņu sociālo kontaktu skaitu un kvalitāti, iegūstot iespēju daudz plašākai komunikācijai un latviešu valodas lietošanai ģimenē un sadzīvē. Vairāk informācijas par pieteikšanos apmācību kursiem: tālr.: 67898343, 29180450, e-pasts: drosa.maja@apollo.lv.
Sadzīviskas, sociālas, juridiskas vai citas problēmas tiek piedāvāts risināt, izmantojot profesionālu konsultantu atbalstu, ar kuru starpniecību trešo valstu piederīgie iegūs jaunas prasmes, iemaņas un zināšanas, kā orientēties Latvijā pieejamajos resursos. Savukārt, apzinot problēmu loku, kas aktuāls projekta tiešajai mērķa grupai, sabiedrība tiks uzrunāta ar interneta televīzijas starpniecību (NVO TV) un Informatīvajās dienās "Riču Raču" – Salaspilī, Ozolniekos, Stopiņos.
Bērnu un vecāku radošajās darbnīcās un pašpalīdzības grupā "Viena otrai", piedaloties interaktīvās nodarbībās, aktīvi darbosies sievietes un bērni gan no trešajām valstīm, gan no Latvijas, nodrošinot nepārtrauktu un brīvprātīgu integrācijas procesu.
Projekta ietvaros tiks iesaistīti trešo valstu piederīgie – seniori, kuri kopā ar Rīgas aktīvo senioru aliansi (RASA) piedalīsies kopīgos integratīvos pasākumos, kas veicinās gan projekta tiešās mērķa grupas, gan Latvijas senioru saliedēšanos, iekļaušanos sabiedrībā un atbalstu.
Mājas lapas www.dzivotlatvija.lv pilnveidošana projekta gaitā nodrošinās atjaunotu un viegli lietojamu informāciju par trešo valstu piederīgo (ģimenes, nodarbināto, studentu un uzņēmēju) nozīmīgākajām vajadzībām, tai skaitā līdzdalības iespējām, kas veicina trešo valstu piederīgo līdzdalību integrācijas procesā. Bet mājas lapā piedāvātā informācija par daudzām jomām palielinās trešo valstu piederīgo un Latvijas iedzīvotāju informētību par integrācijas aspektiem, tādējādi palīdzot mājas lapas lietotājiem kļūt par aktīvākiem integrācijas procesa dalībniekiem, piemēram, izmantot mājas lapā iegūtu informāciju, lai palīdzētu kādam trešo valstu piederīgajam.
Pilsoņu debatēs par imigrāciju dalībnieki dalīsies ar viedoklļiem un diskutēs par imigrāciju un to, kā veicināt iekļaujošākas sabiedrības veidošanos, sniegt atbalstu un vienlīdzīgas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem. Trešo valstu piederīgo iesaiste diskusijās ir piemērs, kā diskusijās par imigrācijas politiku līdzdarbojas visas iesaistītās puses un saruna ‘par imigrantiem’ nenotiek ‘bez imigrantiem’.
Dialoga platformā imigrantu integrācijas jomās aktīvās NVO stiprinās sadarbību un diskutēs par integrācijas jomas aktualitātēm, tai skaitā politikas iniciatīvām, tādējādi, aktīvi līdzdarbojoties integrācijas politikas veidošanā un īstenošanā.
Jau kopš 2009. gada biedrība realizējusi dažādus projektus**, kuru mērķis ir nodrošināt resursu centra imigrantiem darbību, tai skaitā latviešu valodas apgūšanu, sniegt sociālpsiholoģiskos un adaptācijas pakalpojumus, piedāvāt konsultantu atbalstu, izstrādāt informatīvos materiālus un aktualizēt un veicināt sabiedrības izpratni par imigrantu tematiku.
*Projektā plānotās aktivitātes atbilst vairākiem politikas plānošanas dokumentā "Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnes 2012. – 2018.gadam."
**"Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai" (2013.), "Multidisciplinārā atbalsta sistēma trešo valstu valstspiederīgajiem", "Pašvaldību, biedrību un nodibinājumu sociālo darbinieku kompetences uzlabošana darbam ar trešo valstu valstspiederīgajiem" (2011.g.), " Tikšanās telpa" (2009.).
Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.
Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem.
Projekta budžets ir LVL 110 941,03.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".
Par "Patvērums "Drošā māja""
Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" ir dibināta 2007. gada 6. augustā ar mērķi attīstīt atbalsta pakalpojumus cilvēku tirdzniecībā cietušām personām, legālajiem imigrantiem, tai skaitā bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss, nodrošinot indivīda tiesības saņemt atbilstošu palīdzību un aizstāvību; veicinot cilvēku tirdzniecībā cietušu personu rehabilitāciju un reintegrāciju sabiedrībā; nodrošinot atbalsta pakalpojumus legālajiem imigrantiem, veidojot interaktīvas apmācības formas un attīstot sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, sabiedriskajām un kristīgajām organizācijām Latvijā un pasaulē. 2010. gada septembrī biedrība saņēma sabiedriskā labuma statusu. NVO "Patvērums "Drošā māja"" ir vienīgā organizācija, kura kopš no 2007. gada ir ieguvusi tiesības sniegt valsts apmaksātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēku tirdzniecības upuriem.
2010. gadā "Patvērums "Drošā māja"" saņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pateicību par nozīmīgu darbu cilvēku tirdzniecības novēršanā un apkarošanā.
2011. gadā biedrībai pasniegta ASV vēstniecības Latvijā godalga "Par inovatīvu darbu sabiedrības labā", piešķirta Sabiedrības integrācijas fonda veicināšanas balva par sociālās jomas problemātikas aktualizēšanu sabiedrībā un ieguldījumu darbā ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem.
2009., 2010. un 2012. gadā biedrība saņēma ASV vēstniecības Latvijā
nomināciju "Pretcilvēktirdzniecības varonis".
"Patvērums "Drošā māja"" aktualizē sociālās jomas problemātiku sabiedrībā un
masu medijos, darbojas kā aktīvs partneris citām nevalstiskām organizācijām,
valstij un pašvaldībām.
Biedrība ir Latvijas Pilsoniskās alianses un Latvijas Platforma attīstības
sadarbībai (LAPAS) biedrs, tā darbojas Latvijas Sieviešu organizāciju sadarbības
tīkla ietvaros, kā arī ir Eiropas Migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta
partnerorganizācija. Kopš 2013. gada organizācija darbojas Annas Lindes fonda
Latvijas nacionālajā tīklā.
Vairāk informācijas:
http://twitter.com/PatverumsDM
http://facebook.com/Patverums.Drosa.Maja
http://www.draugiem.lv/www.patverums-dm.lv/
http://www.youtube.com/channel/UCx8r_dw85FN3Dy3Lim9fkXA
Papildu informācija:
Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tel. nr. (+371) 29145314
rasa.salina@gmail.com