DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūnijā, 2013
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vēl 2013./14. gadā jaunieši profesiju varēs iegūt bez maksas

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šoruden 44 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā gaida 3000 jauniešu Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītajās profesionālās izglītības programmās, lai gada vai pusotra laikā iemācītu arodu. Mācības ir bez maksas, turklāt uzņemšana pusotra gada programmās paredzēta vairs tikai divas reizes – rudenī un ziemā.

Lai bez maksas apgūtu arodu, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 25 gadiem, ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību. Viņš var būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks vai darba meklētājs, taču gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā. Programmā var pieteikties arī tie profesionālo skolu audzēkņi, kas pabeiguši izglītības programmu ne agrāk kā pirms gada.

Mācību laikā atkarībā no sekmēm jaunieši var saņemt stipendiju līdz 80 latiem. Viņiem tiek nodrošināta dzīvošana skolas dienesta viesnīcā; kvalifikācijas prakses laikā - apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni; civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi.

Kopā profesionālās izglītības iestādes Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā ESF projektā "Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai" piedāvā apgūt 78 profesijas, piemēram, konditora, zobārsta asistenta, lauku īpašumu apsaimniekotāja, friziera, pavāra, metinātāja, elektriķa, mūrnieka, SPA meistara, datorsistēmu tehniķa un daudzas citas. Pilns programmu saraksts pieejams izglītības ceļvedī www.niid.lv.

Uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs gada un pusotra gada programmās notiek jau no 14.jūnija un turpināsies līdz 15.augustam.

Informāciju par iesaistīšanos projektā var iegūt www.viaa.gov.lv sadaļā "VIAA īstenotie projekti".

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI