DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. janvārī, 2013
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” iznāk tikai elektroniski

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien, 2.janvārī, klajā nācis pirmais Latvijas Republikas oficiālā izdevuma Latvijas Vēstnesis" numurs, kura saturu – oficiālo publikāciju – var lietot tikai elektroniskā formātā. Pusgadu ilgais pārejas posms, kad tika izdots arī laikraksts, ir noslēdzies.

Pērnā gada 28.decembrī iznāca pēdējais oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" numurs, noslēdzot gandrīz 20 gadus ilgo oficiālās publikācijas drukātā formāta posmu. Ar 2013. gadu Latvijas Republikas oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" tiek  izdots tikai elektroniskā formātā.  Tas, tāpat kā līdz šim, brīvi un  bez maksas ir pieejams vietnē  www.vestnesis.lv.

Oficiālā e-publikācija ir ieviesta 2012.gada 1. jūlijā. "Latvijas Vēstnesis" vietnē www.vestnesis.lv tiek publicēts kā periodisks izdevums, turpinot laikraksta laidienu numerāciju. No šā gada "Latvijas Vēstnesis" iznāks katru darba dienu.

Izdevuma saturs ir droša un publiski ticama oficiālā publikācija:

  • tiesību akti

piemēram, likumi, Ministru kabineta noteikumi, Valsts prezidenta rīkojumi, pašvaldību saistošie noteikumi ( likumā "Par pašvaldībām" noteiktajā apjomā), ministriju un citu valsts iestāžu tiesību akti;

  • oficiālie paziņojumi

piemēram, amatu konkursi, izsoles, mantojumu ziņas, uzaicinājumi uz tiesu, Uzņēmumu reģistra ziņas, Komercreģistra ziņas, pilnvaru atsaukumi, valūtu kursi, paziņojumi kreditoriem u.c.

To nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL), kura mērķis ir nodrošināt privātpersonu tiesības būt informētām par savām tiesībām un pienākumiem, reglamentējot tām saistošo tiesību aktu un oficiālo paziņojumu izsludināšanu, publicēšanu, spēkā esamību un pieejamību.

Kopumā 2012.gadā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēti 3400 dokumenti, t.sk. 209 likumi, 950 MK noteikumi un instrukcijas, un 100 525 oficiālie paziņojumi.

Der zināt:

  • Oficiālā publikācija (t.sk. katrs oficiālais paziņojums) pieejama šādos formātos:
  1. portatīvā dokumenta formātā (PDF) -  satur oficiālā izdevēja pievienotu e-parakstu un laika zīmogu, sniedzot informācijas drošības garantijas. Piemērots elektroniskai arhivēšanai;
  2. hiperteksta iezīmēšanas valodā (HTML) – ierastais tīmekļa formāts. Ērts meklētājs ar plašām oficiālo publikāciju atlases iespējām.
  • Katrai oficiālajai publikācijai ir numurs, kas nodrošina lakonisku atsauci uz konkrētu publikāciju un ērtu meklēšanu elektroniskajā arhīvā.
  • Ikvienam interesentam pēc pieprasījuma ir iespēja no izdevēja iegūt oficiālās publikācijas apliecinātas izdrukas papīra formā. Šādai izdrukai ir informatīvs raksturs.

Latvijas Republikas oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" izdod valsts uzņēmums ar tādu pašu nosaukumu "Latvijas Vēstnesis" (oficiālais izdevējs), kura pienākums un valsts deleģētas funkcijas ir oficiālās publikācijas sistematizācija un sabiedrības izpratnes veicināšana par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem. 

Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" uztur un attīsta  populāro vietni likumi.lv (sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti), LV portālu "Par likumu un valsti" (www.lvportals.lv – skaidrojumi, e-konsultācijas, likumi praksē) un izdod žurnālu "Jurista Vārds" tiesiskai domai un praksei (www.juristavards.lv).  

Papildinformācijai:
Ilze Apine
Komunikācijas vadītāja
T.: +371 67313091
Ilze.apine@lv.lv
twitter.com/VestnesisLV

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU