Turpinot aizsākto tēmu par atvieglojumiem cilvēkiem ar invaliditāti, LV portāls šajā reizē informē par to, kādi atvieglojumi paredzēti gan strādājošiem, gan nestrādājošiem…
Ikviena iedzīvotāja pienākums ir deklarēt savu dzīvesvietu. Izdarīt to var vienkārši - klātienē pašvaldībā vai elektroniski ar interneta starpniecību. Nav arī nepieciešama…
Arī strādājošiem un nestrādājošiem cilvēkiem ar 3.grupas invaliditāti valsts ir paredzējusi atbalstu, kas ir gan finansiāls atspaids, gan piekļuve sociālajiem pakalpojumiem.
Nereti cilvēki savstarpēju mantisko attiecību sakārtošanai izvēlas noslēgt dāvinājuma līgumu. Šādam darījumam ir savas priekšrocības un savi riski. Šajā skaidrojumā par…
LV portālam: JĀNIS LAPSA, zvērināts advokāts, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzējs
Lai motivētu nekustamo īpašumu izīrētājus un iznomātājus kļūt par nodokļu maksātājiem, šādai saimnieciskajai darbībai savulaik likumā noteica iespēju maksāt…
Patiešām nav lāga, ja cilvēkam pieder māja, lielāks vai mazāks zemes gabals, taču no savas sētas līdz lielceļam vai šosejai var tikt, vien šķērsojot kaimiņa īpašumu. Iemesli,…
Pārdodot nekustamo īpašumu, jāzina, ka gūtais ienākums ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), ja vien likums neparedz atbrīvojumu, kas ir tikai dažās situācijās.…
Cilvēki, kam nosaka invaliditāti, vienlaikus ar tās iegūšanu iegūst arī tiesības uz dažādiem atvieglojumiem. Tie ir paredzēti gan strādājošiem, gan nestrādājošiem cilvēkiem…
Daudzi dzīvokļi pēckara laika namos ir nelieli, ar mazām virtuvītēm un sanitārajiem mezgliem, reizēm pat nesaprotamām šaurām nišām līdzās gaitenim. Vai tās izmantot kā…
Pārdodot nekustamo īpašumu, ir jārēķinās ar vairākām formalitātēm. Nekustamā īpašuma pārreģistrēšanas process ietver sevī ne tikai pirkuma līguma un zemesgrāmatas nostiprinājuma…
Lai anulētu ziņas par deklarēto dzīvesvietu personai, kurai nav tiesiska pamata dzīvot konkrētajā adresē, palīdzība vispirms jāmeklē pašvaldībā.
Nekustamo īpašumu parasti uzskata par vienu no visnozīmīgākajām un ikviena cilvēka vērtīgākajām lietām. Personas tiesības uz īpašumu Latvijā nosaka Satversmes 105.pants,…
Karogs ir viens no valsts simboliem, un likumā ir noteikti datumi, kuros pie ēkām jāizkar Latvijas valsts karogs. Par karoga nenovietošanu tiesiskais regulējums arī paredz sodu,…
Apkures sezona ir sākusies, un cilvēki jau piesakās atbalstam tiem apkures veidiem, kuros energoresursu cenas samazinājums nenotiks automātiski, bet izdevumu daļējai kompensēšanai…
Informācijas sistēmu ieviešana valsts un pašvaldības iestādēs birokrātisko slogu iedzīvotājiem neapšaubāmi ir samazinājusi. Tomēr cilvēkiem arvien vēl nākas ar dokumentiem…
Jebkuras pārbūves (kapitālā remonta) gadījumā dzīvokļa īpašnieka rīcībā obligāti ir jābūt telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lietai. Ir svarīgi zināt, kāda veida…
No 2015.gada 1.jūlija ir stājusies spēkā jauna kārtība, kas paredz, ka nolēmumu izpildes procesā parādnieka nekustamais īpašums turpmāk ir pārdodams elektroniskā izsolē.…