Pavasarī dodoties makšķerēt uz publiskajām ūdenstilpēm un vairākumu licencēto ūdenstilpju, jāatceras, ka "Makšķerēšanas noteikumi" paredz aizliegumus un…
Visas ciemu un pilsētu individuālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, krājtvertnes un septiķus, kas nav pievienoti centralizētai kanalizācijas sistēmai, ar 2019. gada 1.…
Vēzis piedalās ūdenstilpes dzīvības procesos ne mazāk kā citi ūdens iemītnieki. Pietiekams vēžu daudzums sekmē ūdenstilpes ekoloģisko līdzsvaru un mazina tās aizaugšanu…
Lai gan Latvijā oficiāli apzināti vairāk nekā 5600 dižkoku, kas reģistrēti speciālā Dabas aizsardzības pārvaldes datubāzē, to varētu būt trīs četras reizes vairāk. Kā…
Biežāk nolūzuši koki ir stipra negaisa radītās sekas. Parasti vējš vai nu kokiem nolauž lielus zarus un galotnes, vai nu tie sasveras un izgāžas ar saknēm, nosprostojot ielas,…
Ko darīt negaisa laikā? Kā rīkoties, ja pēkšņi ir sācies negaiss? Kā pasargāt sevi un sev mīļos cilvēkus? Šie un citi jautājumi ir aktuāli ikvienam, jo vasaras periodā…
Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) projektu konkursos zaļais iepirkums ir obligāts nosacījums un viens no vērtēšanas kritērijiem. Ja cilvēks, iestāde vai organizācija…
Videi draudzīga saimniecība, „zaļais” dzīvesveids, bioloģiskās pārtikas ražotne – šie ir tikai daži no piemēriem, kā mēdz dēvēt bioloģisko lauksaimniecību, un tie…
„Akciju sabiedrība „Latvijas Gāze” informē, ka no šā gada 1. aprīļa tiek slēgtas šādas automobiļu gāzes uzpildes kompresoru stacijas (AGUKS): AGUKS „Rīga-2”, Lubānas…
Lai gan valstī nav vienotas kārtības, kā nodot nederīgos medikamentus, iedzīvotāji var izrādīt savas rūpes par vidi un nevērtīgās medicīniskās preces tomēr nemest atkritumos…
Ar katru gadu sadzīves atkritumu daudzums pieaug. Tos apglabā atkritumu poligonos, taču minētais process videi ir kaitīgs. Līdz ar to ir nepieciešama atkritumu šķirošana un pārstrāde,…
Vai iedzīvotājs pats var apgriezt koka zarus, kas jau lien daudzdzīvokļa mājas logos? Cik tuvu mājai var atrasties koks? Vai pilsētas teritorijā var veikt urbumus stumbrā bērziem…
Latvijā šobrīd ir 683 īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kuras var atrasties gan valsts, gan pašvaldību, gan privātā un juridiskā īpašumā. Objektiem ir arī dažādi specifiski…
Ar apzīmējumu „invazīvs augs” nereti mēdz saprast tikai Sosnovska latvāni, tomēr tas nebūt nav vienīgais Latvijā sastopamais šāda veida augs. Lai arī citi, iespējams, nav…
Zemgales plānošanas reģiona rīkotajās apmācībās par e-transportu sanākušie zinātāji un entuziasti ir secinājuši, ka, attīstoties iespējām, jau tuvākajā laikā patērētājiem,…
Ikviens Latvijas iedzīvotājs ar valsts atbalstu var iegādāties sev pieņemamāko jaunu vai lietotu elektromobili vai ārēji lādējamu hibrīdauto. Atbalsta programmā kopējais pieejamais…
Statistika liecina – malku apkurei un nolūkā pagatavot ēdienu izmantojam vēl gana daudz, īpaši lauku sētās reģionos. Mežs ir gandrīz blakus durvīm, un savākt ziemai nepieciešamo…
Valdībā ir apstiprināts nolikums, kas jebkuras privātmājas īpašniekam paver ceļu uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Turklāt konkursa nolikums, salīdzinot ar Klimata pārmaiņu…
Sludinājumu portālā kāda privātpersona par 1500 latiem bija gatava pārdot septiņus gadus vecu Nīlas krokodilu. Īsti par mīļdzīvnieku to gan uzskatīt nevarot, jo krokodils -…
Vasara ir klāt, rosinot aizvien vairāk laika pavadīt ārpus telpām. Viens no veidiem, kā baudīt dabu un iepazīt likumsakarības ne vien virs zemes, bet arī ūdenī, ir makšķerēšana.…