Laulības izjukšana nereti ir saistīta ar strīdiem, nesaprašanos un atšķirīgiem uzskatiem, kas kuram piederēs pēc šķiršanās. Domstarpības pastāv arī par kopīgā nepilngadīgā…
Ikviens bērns vēlas izaugt ģimenē - vecāku aprūpēts un izlolots, kopīgi baudot gan priekus, gan bēdas. Diemžēl simtiem bērnu Latvijā šis ir kluss sapnis, jo viņiem tādu…
E-konsultācijās nereti saņemam lūgumus skaidrot, kas personai draud, vadot automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Lasītājus interesē dažādas situācijas:…
Civilprocesa likums paredz kārtību, kādā tiesā iesniedzamas maza apmēra prasības, tai skaitā arī maza apmēra prasības par uzturlīdzekļu piedziņu. Tomēr cilvēkam bez juridiskām…
LV portāla rakstu un e-konsultāciju tematiskajā arhīvā ir uzkrājies daudz vērtīgu likumu un dzīves situāciju skaidrojumu par dažādām tēmām. Piedāvājam lasītājiem iespēju…
Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara. Šajā skaidrojumā sniedzam ieskatu, kā darbojas tiesu sistēma mūsu valstī un kur vērsties,…
Ģimenēs, kurās aug bērni, ikdienā vecāki risina dažādus ar bērnu audzināšanu, aprūpi un tiesībām saistītus jautājumus, ko juridiskajā terminoloģijā dēvē par aizgādību.…
Ikviena civillieta agrāk vai vēlāk rezultējas tiesas nolēmumā, ar kuru tiek izšķirts strīds starp pusēm vai jautājums par personas tiesībām. Protams, ne vienmēr lietas dalībnieki…
Jau 1999.gadā Eiropas Padomes Ministru komitejas rekomendācijā „Par principiem attiecībā uz rīcībnespējīgu personu tiesību aizsardzību” bija uzsvērts: šīm personām ir…
Pārsūdzības termiņi pamatā noteikti procesuālajos likumos – Civilprocesa likumā, Kriminālprocesa likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Administratīvā…
Uzturlīdzekļu noteikšanā nozīme ir gan kritērijiem, kas saistīti ar bērna tiesībām uz pilnvērtīgiem dzīves apstākļiem, gan arī abu vecāku mantiskajam stāvoklim.
Šķirot laulību, var pieprasīt ne tikai uzturlīdzekļus bērna vajadzībām. No bijušā vīra vai sievas var prasīt līdzekļus tāda dzīves līmeņa nodrošināšanai, kāds tas…
Vairums cilvēku slēdz laulību ar nodomu izveidot laimīgu, stabilu ģimeni, dzīvot mierā un saticībā ilgus gadus. Saskaņā ar Civillikuma 84.pantu laulība rada vīram un sievai…
Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, Tieslietu ministrijai un Saeimas Juridiskajam birojam ir vienots viedoklis par to, kādos parāda piedziņas gadījumos parādniekam jāatstāj…
Apgalvojumi, ka cilvēku, kam saistībā ar nekustamo īpašumu ir nenokārtotas parādsaistības, nedrīkst tā vienkārši izlikt uz ielas, ir tikai pieņēmumi. Atbilstoši Civilprocesa…
Maza apmēra prasību tiesnesis ierosina uz rakstveida prasības pieteikuma pamata parādu vai uzturlīdzekļu piedziņas gadījumā, ja galvenais parāds nepārsniedz 2100 eiro. Tā visbiežāk…
Sniedzot prasību tiesā, gandrīz vienmēr ir jārēķinās ar izdevumiem. Tiesāšanās izdevumi iedalāmi divos veidos – tiesas izdevumos, kas maksājami valsts ienākumos,…
Tiesas spriedums ne vienmēr ir apliecinājums, ka parādnieks labprātīgi samaksās savu parādu. Tamdēļ, ja parādnieks to nedara, piedzinējs tiesā var saņemt izpildu rakstu, ko…
Maksātnespējas likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša godprātīga parādnieka saistību izpildi un, ja iespējams, maksātspējas atjaunošanu,…
Sagatavojot un iesniedzot prasības pieteikumu tiesā bez juridiskās konsultācijas, nereti nākas saskarties ar situāciju, ka prasība tiek atteikta vai atstāta bez virzības. Ko tas…