Ar 1.februāri spēkā stājušies jauni Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Tie ir saistoši ikvienam makšķerniekam,…
Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente (OIK), subsidētais elektroenerģijas nodoklis (SEN) – gana sarežģīti termini, taču skar visus elektroenerģijas patērētājus.…
Troksnim var būt dažādi avoti – aiz sienas skaļš ir kaimiņš, bet aiz loga – tuvējā veikala ventilācijas iekārtas vai preču piegādes mašīnas. Tāpat ir arī atšķirīgas…
Ūdenstilpes esamība īpašumā vai tā tuvumā palielina paša īpašuma vērtību, dod iespēju saimnieciskām darbībām, arī piedāvā atpūtas iespējas. Ja upju un ezeru atrašanās…
Pavasarī dodoties makšķerēt uz publiskajām ūdenstilpēm un vairākumu licencēto ūdenstilpju, jāatceras, ka "Makšķerēšanas noteikumi" paredz aizliegumus un…
LV portāla skaidrojumā lasiet, kas jāņem vērā, cērtot koku ārpus meža. Kā rīkoties situācijās, kad bīstamais koks rada draudus dzīvībai un īpašumam.
Visas ciemu un pilsētu individuālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, krājtvertnes un septiķus, kas nav pievienoti centralizētai kanalizācijas sistēmai, ar 2019. gada 1.…
Teicienu par to, ka nevajag zāģēt zaru, uz kura pats sēdi, var attiecināt uz atkritumu šķirošanu. Piemājas konteinerā izmesti bīstamie atkritumi ne tikai saindē un piesārņo…
Vēzis piedalās ūdenstilpes dzīvības procesos ne mazāk kā citi ūdens iemītnieki. Pietiekams vēžu daudzums sekmē ūdenstilpes ekoloģisko līdzsvaru un mazina tās aizaugšanu…
Atkritumu šķirošana ir strukturēta sistēma, kas, lai gan var likties kā galvas mežģis, tomēr ir vienkārša. Tiesa, jāievēro vairāki noteikumi. Šajā skaidrojumā par to, kā…
Lai cik liels būtu dzīvokļa remonts – nojaukta starpsiena un paplašināta viesistaba vai tikai nomainīti logi un durvis, būvgružu rašanās ir neizbēgama. Attiecīgi rodas jautājums…
Sadzīves atkritumi ir neatņemama un likumsakarīga ikdienas sastāvdaļa, kas nenovēršami rodas, lai kādi arī būtu cilvēku ienākumi un preču patēriņa daudzums. Tas, ko var darīt…
„Akciju sabiedrība „Latvijas Gāze” informē, ka no šā gada 1. aprīļa tiek slēgtas šādas automobiļu gāzes uzpildes kompresoru stacijas (AGUKS): AGUKS „Rīga-2”, Lubānas…
Liela daļa iedzīvotāju joprojām nezina, ko darīt ar neizlietotiem, nederīgiem medikamentiem vai zālēm, kurām beidzies derīguma termiņš, tāpēc bieži vien tos izmet atkritumos…
Stājies spēkā jauns likums, kas nosaka valsts un pašvaldību institūciju, kā arī iedzīvotāju pienākumus un tiesības civilo apdraudējumu gadījumā.
Putns ieskrien logā un nevar vairs palidot, mežā atrasts dzīvnieks, kas, šķiet, ir ievainots. Ko darīt ar savvaļas putniem un dzīvniekiem – mēģināt sniegt palīdzību vai…
Videi draudzīga saimniecība, „zaļais” dzīvesveids, bioloģiskās pārtikas ražotne – šie ir tikai daži no piemēriem, kā mēdz dēvēt bioloģisko lauksaimniecību, un tie…
Svaigs gaiss ir viens no cilvēka veselības garantiem. Tiesa, nevienam nav noslēpums, ka lielpilsētās gaiss ir piesārņots. Šī gada sākumā Rīgā izveidojās smogs, kā arī atklājās…
Pirms doties palīgā savvaļas dzīvniekam vai putnam, ir krietni jāizsver, vai viņam tiešām vajadzīga palīdzība, kaut nakts vidū nebaidoties meklēt speciālista padomu vai palīdzību.
Saistībā ar medībām jāmin divas cilvēku grupas: tie, kuri ir vai vēlas kļūt par medniekiem; tie, kuri paši nemedī, bet ar medniekiem saskaras, piemēram, zemes īpašnieki. Par…