SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
16. decembrī, 2021
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Labklājība
1
10
1
10

Latvijā brīvprātīgā darba veikšanā iesaistīti vien 24% iedzīvotāju

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka tikai 24% iedzīvotāju atzinuši, ka darbojas kā brīvprātīgie, bet 69% respondentu nekad nav iesaistījušies brīvprātīgā darba veikšanā.

Aptaujas rezultāti liecina, ka absolūts vairākums iedzīvotāju zina, kas ir brīvprātīgais darbs, taču lielākā daļa tomēr nav izvēlējušies tajā iesaistīties. Dalība šāda veida aktivitātēs ir populārāka sieviešu un jaunu cilvēku (vecumā no 18 līdz 24 gadiem) vidū.

Tomēr brīvprātīgais darbs un iedzīvotāju iesaiste brīvprātīgajā darbā ir būtisks priekšnoteikums, lai varētu notikt liela mēroga pasākumi un svētki, kas priecē, iedvesmo un veicina piederības sajūtu. Brīvprātīgo ieguldījums ir neatsverams arī valstiska mēroga krīzes situācijās.

“Tādu valstiski nozīmīgu notikumu kā Dziesmu svētku vai pasaules čempionātu hokejā norise nebūtu iedomājama bez plašas brīvprātīgā darba veicēju iesaistes. Arī tagadējā situācija ar slimnīcu noslodzi parāda, ka izšķirošos krīzes brīžos, lai atslogotu dienestus, kuri strādā seku novēršanas pirmajās rindās, nepieciešama ātra un organizēta sabiedrības iesaiste. Tāpēc ir tik būtiski sabiedrībā veicināt brīvprātīgā darba veikšanas ieradumu,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

SIF vadītāja vērš uzmanību, ka jau iepriekš veiktajā “NVO fonda” pētījumā izkristalizējies, ka Latvijas iedzīvotāji pārsvarā izvēlas pasīvas iesaistes formas. Tāpēc sabiedrībā kopumā būtu nepieciešams sekmēt informētību un zināšanas par brīvprātīgo darbu, to uzsverot, kā sabiedrības kopējo labumu sekmējošu aktivitāti, kā atbalstāmu un jēgpilnu nodarbošanos. Tas veidotu pozitīvu brīvprātīgā darba tēlu, ilgtermiņā paaugstinot arī tā prestižu.

SIF informē, ka, lai veicinātu brīvprātīgā darba popularitāti Latvijā, Saeimā kopā ar nevaldības organizāciju un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem izveidota darba grupa ar mērķi veikt izmaiņas Brīvprātīgā darba likumā. Darba grupas darba kārtībā ir jautājumi, kas saistīti ar vienas atbildīgās institūcijas par brīvprātīgo darbu noteikšanu, veidot brīvprātīgā darba koordinācijas padomi kā konsultatīvo mehānismu, pārskatīt brīvprātīgā darba organizētāju loku, izvērtēt brīvprātīgo darbu kā vienu no mācību pieredzes gūšanas formām un to atspoguļojumu likumā, kā arī sakārtot datu ieguvi brīvprātīgā darba uzskaitē.

Labs saturs
10
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI