NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
03. decembrī, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
3
3

TM apbalvojumu “Cilvēks – cilvēkam” šogad saņem trīs brīvprātīgie

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Tieslietu ministrija

Piektdien, 3. decembrī, Tieslietu ministrija pasniedza brīvprātīgo balvas apbalvojumu “Cilvēks – cilvēkam” Artai Millerei, Norai Skarai un biedrībai “Latvijas Anonīmo alkoholiķu sadraudzība”. Balva tiek pasniegta katru gadu, lai izteiktu atzinību kriminālsodu izpildes procesā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, kuri strādā ar ieslodzītajiem vai probācijas klientiem un palīdz viņiem atgriezties sabiedrībā.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsver: “Šajā pārmaiņu laikā ir viens ļoti spēcīgs cerību stars – sabiedrībā ir parādījusies tāda cilvēkmīlestība, kāda iepriekš nav piedzīvota. Šī cilvēkmīlestība piemīt arī visiem, kuri ir brīvprātīgie un strādā ar krimināltiesību sistēmas klientu – ieslodzīto, bijušo ieslodzīto, probācijas klientu. Dziļi cienu un novērtēju brīvprātīgo darbu, kas prasa ziedot brīvo laiku, zināmā mērā arī riskēt un izaicināt sevi. Brīvprātīgo darbu nedrīkst uztvert kā pašsaprotamu, tas ir jānovērtē un jāizceļ, tāpēc Tieslietu ministrija savas kompetences ietvaros to dara un ar lepnumu pasniedz ikgadējās balvas brīvprātīgā darba izcilniekiem.”

Nominācija “Par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darbā kriminālsodu izpildes jomā”

Šajā nominācijā apbalvojumu ieguva Arta Millere, kura no 2018. gada veic brīvprātīgā darba pienākumus Valsts probācijas dienestā. Šajā laika periodā A. Millere ir bijusi līdzgaitniece piecām kriminālsodītām personām, no kurām divi bija nepilngadīgi jaunieši. Viena no A. Milleres aizbilstamajām – nepilngadīgā meitene – A. Milleri uztvēra kā personu, kura atbalsta, nenosoda un parāda, ka var dzīvot, nepārkāpjot likumu. A. Millere ar savu aizbilstamo diskutēja par garīgajām un cilvēciskajām vērtībām, ievadīja aizrautīgu spēļu pasaulē, lai izjustu dzīves garšu bez atkarību izraisošo vielu lietošanas. A. Millere spēj rast pieeju jebkuram cilvēkam, jo visu dara patiesi un no sirds. A. Millere brīvprātīgo darbu regulāri veic arī ārpus darba Valsts probācijas dienestā.

Nominācija “Par ieguldījumu sabiedrības iesaistīšanā un resocializācijas procesa veicināšanā un popularizēšanā kriminālsodu izpildes jomā”

Šajā nominācijā apbalvojumu ieguva biedrība “Latvijas Anonīmo alkoholiķu sadraudzība”. Biedrība jau septiņus gadus sadarbojas ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un tās struktūrvienībām, organizējot ieslodzīto sanāksmes, kurās Biedrības pārstāvji dalās savā pieredzē un cerībās, lai atrisinātu savu kopējo problēmu un palīdzētu citiem atveseļoties no alkoholisma, kā arī, veicot individuālo darbu ar ieslodzītajiem Iļģuciema, Jelgavas, Liepājas un Olaines cietumos. Pateicoties Biedrības ieguldījumam ieslodzīto resocializācijā, tika dažādotas ieslodzījuma vietās īstenojamo atkarību mazināšanas aktivitātes, kā arī panākta uzsāktā resocializācijas darba pēctecība, – pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietām ieslodzītie turpina apmeklēt Biedrības sanāksmes, lai saglabātu un uzturētu veselīgu dzīvesveidu.

Nominācija “Par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā”

 Šajā nominācijā apbalvojumu ieguva Nora Skara, kura strādā organizācijā “Resocializācijas un integrācijas asociācija”, kuras darbs vērsts uz bijušo ieslodzīto iekļaušanos sabiedrībā. Ar šo pašu mērķi N. Skara ir vadījusi arī citus projektus – ESF projekts “Daudzpakāpju resocializācijas pasākumi bijušajiem ieslodzītajiem”; projekts “NVO līdzdalība resocializācijas procesā”; programma “Atbalsts sabiedrības līdzdalībai Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē īstenošanā”, iniciatīva “Ir dzīvot vērts” (klaidoņu un bijušo ieslodzīto ansamblis, kurš vāca līdzekļus mazturīgiem bērniem); vairākas ieslodzīto un bijušo ieslodzīto mākslas darbu izstādes. Arī šobrīd N. Skara darbojas jaunā projektā, kas veltīts justīcijā aktuālajai piedošanas problemātikai.

UZZIŅAI

Ikgadējais apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” ir izveidots Tieslietu ministrijas Eiropas Sociālā fonda projektā “Tehniskā palīdzība Tieslietu ministrijai kā atbildīgajai iestādei informācijas un publicitātes pasākumu īstenošanā (2019—2021)”. Apbalvojuma nosaukums “Cilvēks – cilvēkam” aizgūts no Valsts probācijas dienesta akcijas ar šādu nosaukumu, kas kopš 2003. gada tiek rīkota Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Gan šī akcija, gan apbalvojums pierāda, ka ikviens cilvēks ir spējīgs un ar savu darbu, iesaistīšanos atbalsta sniegšanā citiem cilvēkiem var veidot Latvijas sabiedrību arvien drošāku.

Kopš 2016. gada Ieslodzījuma vietu pārvalde īsteno ESF līdzfinansētu projektu “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū”. Projekta kopējais budžets ir 4 853 192 eiro, no tiem 85% ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, savukārt 15% līdzfinansē valsts. Projekta partneris ir Valsts probācijas dienests un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, piedāvājot specifiskus atbalsta pasākumus, kā arī, izstrādājot un īstenojot jaunas atbalsta metodes mērķa grupai, tai skaitā, attīstot brīvprātīgo darbu un aktīvu ģimenes locekļu iesaistīšanu, sekmējot mērķa grupas integrāciju sabiedrībā un veicinot bijušo ieslodzīto iesaistīšanos darba tirgū.

Apbalvojumu 2020. gadā saņēma Pāvels Zaharcevs, Guntis Ivanovskis, Jeļena Stepule un Kristīne Klētniece-Sika, 2019. gadā – Uva Segliņa, Daina Strelēvica, Zigurds Neimanis un Marta Jurjāne.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI