SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
12. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes

Ministru kabinets varēs pilnvērtīgi strādāt attālināti

Stājas spēkā 12.06.2020.

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru kabinets varēs pilnvērtīgi veikt darbību attālināti un strādāt šādā režīmā arī pēc Covid-19 krīzes beigām. Tādu iespēju paredz šodien spēkā stājušās izmaiņas Ministru kabineta kārtības rullī.

Nostiprinot Covid-19 pandēmijas laikā attīstīto darba organizāciju un tehnisko risinājumu izmantošanu, grozījumi “Ministru kabineta kārtības rullī” noteic, ka turpmāk Ministru prezidents var pieņemt lēmumu par Ministru kabineta sēdes sasaukšanu attālināti. Proti, izmaiņas paredz, ka “Ministru kabineta sēdes organizē klātienē, attālināti vai aptaujas kārtībā, izmantojot videokonferences, konferences zvanu, kā arī citus informācijas tehnoloģijas rīkus saskaņā ar Ministru prezidenta noteikto kārtību”. Noteikts, ka uz sēdi, arī valsts sekretāru sanāksmi, uzaicinātās personas pievienojas jeb pieslēdzas tikai attiecīgā jautājuma izskatīšanas laikā un pēc tam nekavējoties atstāj sēdi.

Grozījumi paredz arī tādas Ministru kabineta sēdes, kurās ar Ministru prezidenta lēmumu daļa kabineta locekļu piedalās klātienē, daļa – attālināti, “no pārējiem Ministru kabineta locekļiem atšķirīgā veidā”. Ja šādā sēdē par kādu darba kārtības jautājumu notiek debates, pēc kurām nepieciešams balsojums, Valsts kanceleja Ministru kabineta sēdes vadītāja uzdevumā operatīvi organizē saziņu ar Ministru kabineta locekli. Ja saziņu organizēt neizdodas, Ministru kabineta sēdes vadītājs jautājuma izskatīšanu atliek, ja tas ir iespējams.

Ja nepieciešams sasaukt Ministru kabineta ārkārtas sēdi par konkrētu notikumu, par kuru nekavējoties nepieciešams pieņemt Ministru kabineta lēmumu, bet par kuru nav nepieciešamas debates, konceptuāls lēmums vai balsojums un nav bijuši nepieciešami ministriju atzinumi, Ministru prezidents izņēmuma gadījumā, ievērojot lietderības apsvērumus, varēs uzdot Valsts kancelejai organizēt sēdes norisi arī aptaujas kārtībā, noskaidrojot Ministru kabineta locekļu viedokli par sēdē izskatāmo jautājumu un neaicinot tos sēdē piedalīties klātienē vai attālināti.

Līdz šim Ministru kabineta sēdē attālināti varēja piedalīties ne vairāk kā divi Ministru kabineta locekļi. Attīstot Ministru kabineta darbību attālināti, gūtā pieredze ir iekļauta Ministru kabineta kārtības rullī, paredzot iespēju ministriem piedalīties sēdē, izmantojot dažādus risinājumus – telefonkonferenci, videokonferenci un e-portfeli. Līdz ar to ministru kabineta locekļi varēs attālināti piedalīties arī klātienes sēdēs, nodrošinot nepārtrauktu Ministru kabineta darbu.

Sabiedrības līdzdalībai un plašsaziņas līdzekļu vajadzībām Valsts kanceleja arī turpmāk nodrošinās iespēju sekot Ministru kabineta sēžu atklātajai daļai tiešraidē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU