SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Aiga Dambe
LV portāls
13. jūnijā, 2019
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Veselība
17
17

Sargies no pārkaršanas!

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šonedēļ Latvijā valda pamatīga tveice – gaisa temperatūra pakāpsies līdz pat 34°C, tādēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi aicina īpaši uzmanīties no pārkaršanas, saules apdegumiem un karstuma dūriena. Īpaši bīstama pārkaršana ir bērniem un gados veciem cilvēkiem.

Paaugstināta apkārtējās vides temperatūra cilvēka veselībai var radīt nopietnu kaitējumu, izraisot apdegumus un karstuma dūrienu, kas strauji progresē un var novest pie pēkšņa samaņas zuduma. Sevišķi jutīgi uz apkārtējās vides temperatūras maiņām ir cilvēki, kuriem ir sirds un asinsvadu saslimšanas, cilvēki, kuriem ir paaugstināts ķermeņa svars, zīdaiņi un mazi bērni, kā arī veci ļaudis.

Karstajās dienās riskam īpaši ir pakļauti:

  • gados vecāki cilvēki (īpaši tie, kas vecāki par 75 gadiem vai dzīvo vieni);
  • zīdaiņi un mazi bērni (īpaši – līdz gada vecumam);
  • cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem, kā arī tie, kuri ikdienā ir spiesti paļauties uz apkārtējo palīdzību;
  • slimnieki, kuri ir piesaistīti pie gultas;
  • cilvēki, kuri lieto noteiktus medikamentus;
  • hronisku saslimšanu, īpaši elpceļu vai sirds slimību, pacienti;
  • cilvēki, kuri lieto alkoholu vai narkotikas;
  • cilvēki, kuri veic fiziskas aktivitātes (fizisks darbs, sports).

NMP dienests iesaka plānot savu dienu tā, lai karstajā saulē, kad karstums ir visintensīvākais (no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00), uzturētos pēc iespējas īsāku laikposmu un vairāk atrastos labi vēdināmās telpās.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina par drošību, atrodoties pie ūdens, jo karstajā laikā visbiežākais noslīkšanas iemesls ir strauja ieiešana aukstā ūdenī, peldēšanās alkohola reibumā un savu spēku pārvērtēšana. Īpaši uzmanīgiem ir jābūt vecākiem, jo pie ūdenstilpes pat uz īsu mirkli nepieskatīts bērns var pakļūt zem ūdens un noslīkt. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērns visu laiku ir jāuzmana.

Labs saturs
17
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU