NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
16. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
11
11

2022. gadā visu pašvaldību saistošie noteikumi vienkopus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Oficiālais izdevējs Latvijas Vēstnesis iedzīvotājiem šobrīd piedāvā divus aktuālus atvērumus #spēkāno2022, kuros tiek apkopoti jaunie tiesību akti, kas stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī, un skaidrojumi par gaidāmajām izmaiņām tajos. Taču viens no būtiskākajiem jaunievedumiem nākamajā gadā attiecas uz pašvaldību saistošajiem noteikumiem, kas turpmāk būs pieejami vienuviet, nevis izkaisīti dažādos formātos Latvijas novadu mājaslapās.

To paredz grozījumi likuma “Par pašvaldībām” 45. panta 5. daļā (spēkā no 01.01.2022.), kas noteic: “Valstspilsētas pašvaldības, kā arī novada domes saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” ”.

“Tas nozīmē, ka turpmāk visi ārējie normatīvie akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi) tiks publicēti vienuviet – oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kā arī sistematizētā un konsolidētā veidā tie būs ērti lietojami oficiālā izdevēja tiesību aktu vietnē likumi.lv,” skaidro oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Oficiālo publikāciju departamenta direktore Inese Luste.

Tas ir mūsdienīgs un sengaidīts risinājums – iespēja oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” uzturētā platformā lietot speciālistu apstrādātus (sistematizētus un konsolidētus) visu pašvaldību saistošos noteikumus, kas iekļausies kopējā Latvijas Republikas tiesību aktu datu bāzē. 

Piemēram, šos tiesību aktus varēs atrast ar likumi.lv meklētāju, tie iekļaujas Administratīvās atbildības ceļvedī, katrs tiesību akts nākotnē būs aplūkojams ne vien aktuālajā redakcijā, bet pakāpeniski uzkrāsies arī to vēsturiskās redakcijas.

No 2022. gada 1. janvāra visu pašvaldību saistošie noteikumi tiks oficiāli publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” (vietnē vestnesis.lv).

Strukturētā veidā tie būs pieejami likumi.lv: https://likumi.lv/ta/veids#domes.

#spēkāno2022: kur meklēt jaunos likumus

2022. gada 1. janvārī stāsies spēkā virkne jaunu tiesību aktu, kas ietekmēs mūsu ikdienu. Pēc oficiālo publikāciju, kas izsludinātas līdz 15. decembrim, datiem 2022. gada 1. janvārī stāsies spēkā gandrīz 140 tiesību aktu, t. sk. grozījumi − likumi, MK noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u. c.

Līdz gada nogalei klajā nāks vēl vairāki oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) laidieni, kuros tiks izsludināti tiesību akti, kas stāsies spēkā jaunajā gadā. Tātad līdz tam jauno tiesību aktu saraksts joprojām ir atvērts papildinājumiem.

Skaidrojumi par izmaiņām

Turpinot iepriekšējos gados iedibināto praksi, LV portāls (lvportals.lv) veido 2022. gada izmaiņu apkopojumu atsevišķā publikāciju ciklā “Spēkā no 2022. gada janvāra”.

Tematisko atvērumu #spēkāno2022 LV portāla redakcija regulāri papildinās ar jauniem skaidrojumiem par iedzīvotājiem aktuālajiem jaunumiem tiesiskajā regulējumā. Šeit pieejama valsts iestāžu sagatavotā informācija (relīzes) par izmaiņām.

Ieskatam daži aktuāli skaidrojumi:

Labs saturs
11
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU