NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
14. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Izglītība
3
3

Pirms izvēlies profesiju, “ielogojies nākotnē”!

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: VIAA publicitātes attēls

No 2019. gada 14. oktobra līdz 18. oktobrim visā Latvijā notiek Karjeras nedēļa. Šogad skolēni, viņu vecāki un pedagogi tiek aicināti iepazīt nākotnes profesijas un prasmes.

Futurologu domas par nākotnes amatiem mēdz atšķirties, tomēr pasaules augstskolās un profesionālajās skolās jau ir pieejamas studiju programmas, kurās var apgūt līdz šim vēl nebijušas profesijas. Skolēni varēs iepazīties ar profesijām, par kurām, visticamāk, vēl nebūs dzirdējuši: piemēram, ir iespējams kļūt par atmiņas ķirurgu, dronu pilotu vai izzūdošo sugu atjaunošanas speciālistu.

“Karjeras nedēļu šogad aizvadām ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē. Profesijas nemitīgi mainās, un daudzas nākotnē nepieciešamās specialitātes šobrīd prognozēt nemaz nav iespējams. Tāpēc jau no mazotnes mērķtiecīgi jādomā par to, kā attīstīt specifiskas prasmes un kompetenci, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū. Uz to mudinās Karjeras nedēļas aktivitātes, kurās šogad iesaistījies īpaši liels skaits Latvijas pilsētu un novadu,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

2019. gada Karjeras nedēļas ietvaros notiks vairāk nekā 300 dažādu pasākumu 83 Latvijas pašvaldībās, ziņo Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus, kā arī saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē VIAA un finansē Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Pasākuma vēsture

Gads

Pašvaldību skaits

Dalībnieki

2012

5 pilsētas

9 000

2013

11 pilsētas

24 197

2014

15 pilsētas un novadi

69 800

2015

20 pilsētas un novadi

120 000

2016

25 pilsētas un novadi

140 000

2018

47 pilsētas un novadi

 114 000

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU