Sveiki, kā ir šādā situācijā - ja bērna tēvam ir izveidojies parāds par iepriekšējiem gadiem nemaksātiem alimentiem un viņš ir iesniedzis maksātnespēju.
Gadījumā ja uzturlīdzekļu maksātājam ir izveidojies parāds, tad maksātnespējas procesa ietvaros uzturlīdzekļu saņēmējs tiek skatīts kā kreditors, kam parādnieka maksātnespējas pasludināšanas gadījumā ir jāiesniedz prasījums, lai pretendētu uz līdzekļiem, kas maksātnespējas procesā iegūti no parādnieka gūtajiem ienākumiem un mantas pārdošanas.
Atbilstoši Maksātnespējas likuma 73. pantam kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami maksātnespējas administratoram mēneša laikā no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu.
Ja kreditors nokavējis šā panta pirmajā daļā minēto prasījumu iesniegšanas termiņu, viņš savu prasījumu pret parādnieku var iesniegt termiņā, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, bet ne vēlāk kā līdz dienai, kad šajā likumā noteiktajā kārtībā sastādīts kreditoru prasījumu apmierināšanas plāns. Pēc šā termiņa iestājas noilgums, līdz ar to kreditors zaudē kreditora statusu un savas prasījuma tiesības pret parādnieku.
Iesniegumam ir jāpievieno prasījumu pamatojoši dokumenti, šajā gadījumā tiesas nolēmums par uzturlīdzekļu izmaksu. Iesniegumā norāda:
1) prasījuma pamatojums;
2) prasījuma veids;
3) prasījuma apmērs, atsevišķi minot galvenā prasījuma apmēru un blakusprasījumu apmēru;
4) prasījuma rašanās laiks;
5) vai kreditors ir atzīstams par ieinteresēto personu šā likuma 72. panta izpratnē;
51) vai kreditors atzīstams par tādu kreditoru, kura prasījuma tiesības ir atkarīgas no nosacījuma iestāšanās, kā arī prasījuma apmērs un datums (ja tāds ir zināms), līdz kuram nosacījumam jāiestājas;
6) kontaktinformācija, tajā skaitā elektroniskā pasta adrese;
7) bankas konta numurs.
Saistībā ar kārtējo uzturlīdzekļu izmaksu Maksātnespējas likums īpaši paredz, ka maksātnespējas process neatbrīvo fizisko personu no kārtējo uzturlīdzekļu maksājuma.
Maksātnespējas likuma 147. panta otrā daļa paredz, ka no parādnieka mantas vispirms tiek pilnībā segti uzturlīdzekļu maksājumi, to skaitā maksājumi Uzturlīdzekļu garantiju fondam.
Savukārt 164. panta ceturtās daļas 1. punkts nepieļauj prasījumu par uzturlīdzekļu samaksu dzēšanu saistību dzēšanas procedūras rezultātā.
Tātad parādniekam ir jāturpina maksāt ikmēneša uzturlīdzekļi, kā arī maksātnespējas procesa iziešana neatbrīvo fizisko personu no uzturlīdzekļu maksāšanas arī pēc saistību dzēšanas.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!