E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 8776
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Drošība
1
2
1
2

Soda izciešanas laiku var saskaņot ar policiju

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2016
Baiba

Sveiki! Vēlējos pajautāt, ja ir atņemtas tiesības uz 4 gadiem (par braukšanu dzērumā), uzlikts naudas sods 1200 un administratīvais arests 10 diennaktis. Vai es drīkstu izbraukt no valsts uz 2 mēnešiem, un tad izpildīt administratīvo arestu?

A
atbild:
19. janvārī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Personai, kam piemērots administratīvais arests, pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā jāierodas policijā soda izciešanai. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka soda izciešanai varat tikt nogādāts piespiedu kārtā Jums ļoti nepiemērotā laikā.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka:

„317.pants. Lēmuma par administratīvo arestu izpildes termiņi

Lēmumu par administratīvo arestu izpilda pēc tam, kad beidzies termiņš tā pārsūdzēšanai apelācijas kārtībā un lēmums nav pārsūdzēts, vai arī ir stājies spēkā apelācijas instances tiesas nolēmums. Ja apelācijas instances tiesa nolēmumu paziņo saīsinātā formā un pilnu nolēmumu sastāda vēlāk, administratīvo arestu izpilda pēc nolēmuma paziņošanas saīsinātā formā. Lēmumu par administratīvo arestu izpilda divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei.”

Tātad aresta izpildei cilvēks var pieteikties, zināmā mērā vadoties no soda izciešanai izdevīgākā laika. Administratīvo arestu personas izcieš īslaicīgās aizturēšanas vietās, kas nereti mēdz būt pārpildītas, tādēļ soda izciešanas laiku vēlams saskaņot ar policiju.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 36 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas