Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapa uzteikuma termiņa laikā

J
jautā:
11. janvārī, 2016
Silvija

Darbiniekam un darba devējam ir abpusēja vienošanās par darba attiecību pārtraukšanu ar 4.janvāri. Darbinieks paziņo par saslimšanu ar 28.decembri. Slimības lapa A izsniegta no 28.decembra līdz 6.janvārim. Slimības lapa tiek pagarināta. Jautājums – vai darbinieks tiek atbrīvots ar 4.janvāri? Un vai viņam jāapmaksā arī 5., 6.janvāris?

A
atbild:
12. janvārī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 100.pantā saistībā ar uzteikuma termiņu, ja šai laikā gadās saslimt,  ir noteikts, ka pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Tas nozīmē, ka saslimušajam darbiniekam līdz uzteikuma termiņa beigām  darba devējs ir  rakstveidā jāinformē par saslimšanu un jālūdz slimības laiku uzteikuma termiņā neieskaitīt. Tad darba devējam ir pienākums par slimības laiku uzteikuma termiņu pagarināt, kā arī atbilstoši apmaksāt slimības dienas.