Lasīšanai: 1 minūte

Adopcijas gadījumā bioloģisko vecāku pienākums maksāt uzturlīdzekļus izbeidzas

J
jautā:
10. decembrī, 2015
Silva

Labdien! Vai piešķirtie uzturlīdzekļi (saņemu gan mātes, gan tēva vietā - kopā 180 euro) saglabājas, ja es bērniņu adoptēju? Paldies!

A
atbild:
10. decembrī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, nesaglabājas. Atbilstoši Civillikuma 198.pantā noteiktajam, ja bērnu adoptējusi trešā persona, vecāku aizgādība izbeidzas. Tas nozīmē, ka līdz ar adopciju bērnam izbeidzas radniecības attiecības ar vecākiem un ar tām saistītās personiskās, mantiskās tiesības un pienākumi pret viņiem.

Ja spēkā stājies tiesas nolēmums, ar kuru apstiprināta bērna adopcija, uzturlīdzekļus vairs nebūs iespējams saņemt arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda. Šādā gadījumā pienākums nodrošināt uzturlīdzekļus bērna uzturam ir adoptētājam.