Lasīšanai: 1 minūte

Valsts nodevas apmērs kopīpašuma sadalīšanas gadījumā

J
jautā:
08. septembrī, 2015
Juris

Zemesgabalam ir divi domājamo daļu īpašnieki, reāla sadalīšana ir iespējama, bet otrs kopīpašnieks to nevēlas. Vēlos iesniegt tiesā pieteikumu par kopīpašuma izbeigšanu un sadalīšanu, bet atbilstoši Civilprocesa likumam nevaru īsti saprast, kāda ir jāmaksā valsts nodeva?

A
atbild:
16. septembrī, 2015
Juris Bārtulis
jurists

Šādas prasības summa būs prasītājam piederošās kopīpašuma domājamās daļas vērtība - saskaņā ar Civilprocesa likuma 35.panta pirmās daļas 9.punktu, ne mazāka par kadastrālo vērtību. Proporcionāli tai maksājamā valsts nodeva aprēķināma saskaņā ar CPL 34.panta pirmās daļas 1.punkta noteikumiem.