Lasīšanai: 1 minūte

Fiziskas personas datus publicēt nedrīkst

J
jautā:
23. aprīlī, 2015
Aleksandrs

Labvakar, man tāds jautājums. Es ieraudzīju, ka citi cilvēki publicē citu cilvēku personas datus. Kā man uz to reaģēt? Vai ir kaut kādi likuma panti vai krimināllikumi par publicēšanu? Paldies.

A
atbild:
30. aprīlī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

No jautājuma nav skaidrs, kur, kas un kādus datus ir publicējis. Bet ir skaidrs, ka personu datus publiskot nedrīkst, to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likums. Piemēram, mājas pārvaldnieks kāpņu telpā pat nedrīkst izlikt parādnieku sarakstus, kuros nosauks personas vārds, uzvārds, nemaz nerunājot par citiem datiem.

 Krimināllikuma 145.pantā ir noteikts, ka par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.