Lasīšanai: 1 minūte

Kā atteikties no mantojuma

J
jautā:
10. aprīlī, 2015
Elina

Tēvs vēlas atteikties no sava vecāku mantojuma (tā, lai viss mantojums tiktu atdots tēva māsai). Kāds dokuments jāraksta, lai izteiktu vēlmi atteikties no mantojuma? Vai to var uzrakstīt, neapstiprinot pie notāra?

A
atbild:
14. aprīlī, 2015
Agnese Ērgle
LV portāls
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Lai nokārtotu mantojuma tiesības, Jūsu tēvam ir jāvēršas pie notāra. Zvērināta notāra palīdze Daiga Rušeniece skaidro: „Atteikties no mantojuma var divos veidos - rakstiski un klusējot.

Ja atteikšanās tiek formēta rakstiski, tad tā ir jāapliecina pie notāra notariālā akta formā (aptuvenās izmaksas 32 eiro).

Atraidīšana klusējot nozīmē to, ka izsludinātajā mantojuma pieņemšanas termiņā Jūsu tēvs neierodas pie notāra un nepiesakās uz mantojumu.

Ja jau ir uzsākta mantojuma lieta, tad par konkrētajā lietā noteiktajiem pieteikšanās termiņiem ir jāinteresējas pie tā notāra, pie kura ir uzsāktā lieta.”