TĒMA: Satiksme

Ja nav likumā paredzētā atbrīvojuma no nodevas, tā ir jāmaksā

J
jautā:
10. martā, 2015
Ainārs Paipals

Ar automašīnu Wolksvagen Caravelle, kurai pilna masa 2700 kg, vēlos pārvest citu auto ar treileri. Vai ir jāmaksā ceļa nodeva, jo sastāvs ir lielāks par 3500 kg. Kur to var samaksāt?

A
atbild:
10. martā, 2015
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

1. Pēc pilnās masas būtu jāmaksā, ja nav atbrīvojuma no nodevas.

No Autoceļu lietošanas nodevas likuma:

"/../ 6.pants. Atbrīvojumi no nodevas maksāšanas

Nodevu nemaksā:

1) par Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu un šo iestāžu padotībā esošo izglītības iestāžu transportlīdzekļiem;

2) par Aizsardzības ministrijas padotībā esošo institūciju un Nacionālo bruņoto spēku transportlīdzekļiem;

3) par pašvaldību policijas iestāžu transportlīdzekļiem;

6) par transportlīdzekļiem, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir atbrīvoti no prasības uzstādīt darba un atpūtas laika reģistrācijas kontrolierīces;

7) par transportlīdzekļiem, ar kuriem fiziskā vai juridiskā persona, kas ir iekļauta Lauku atbalsta dienesta maksājumu saņēmēju datubāzē vai reģistrēta valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" kā dzīvnieku īpašnieks vai turētājs, veic pašpārvadājumus."

Ja transportlīdzekļa sastāvs atbilst 6. vai 7.punktā nosauktajiem, tad nodeva nav jāmaksā.

2. Eirovinješu tirdzniecības vietas

Kravas transporta autovadītāji var iegādāties eirovinjetes par Latvijas galveno ceļu izmantošanu degvielas uzpildes stacijās AS „VIRŠI-A”, SIA „LUKoil Baltija R” un SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, SIA „Merkūrijs EU”, SIA "Lūcija", SIA "Aparts", SIA "Parex brokeru sistēma", SIA "Augstceltne", kā arī SIA "RusLatNafta" un SIA "Lauku apgāds un meliorācija".

Tiešsaistes režīmā eirovinjetes ir iespējams iegādāties portālā www.lvvignette.eu. Šajā portālā tas ir izdarāms 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Lai lietotu portālu, nav jāreģistrējas. Nodevas maksājums tiek saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā, izdrukai ir tikai informatīva nozīme.