Informāciju var iegūt CSDD mājaslapā

J
jautā:
10. oktobrī, 2016
Ksenija

Kā es varu uzzināt, vai man ir kādi parādi? Vai es varu droši likt tiesības, vai sākumā kaut kas jāsamaksā?

A
atbild:
18. oktobrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

No jautājuma nav īsti saprotams, par kādiem parādiem ir runa, bet acīmredzot neskaidrības ir par transportlīdzekļa apmācības kursa maksājumiem. Latvijas Profesionālo autoskolu federācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Griģis skaidro, ka maksāšanas kārtību par dažādiem apmācības pakalpojumiem nosaka katra autoskola atsevišķi un tā var būt atšķirīga.

“Piemēram, par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas kursu dažkārt jāmaksā autoskolai, bet citviet – Latvijas Sarkanajam Krustam, vienā autoskolā ir medicīniskā komisija, citā - nav, un tā joprojām. Informācijai par visiem maksājumiem un to maksāšanas kārtību ir jābūt līgumā ar autoskolu.”

Ja līgumā šīs informācijas nav, tad Ē. Griģis iesaka vērsties ar iesniegumu Patērētāju tiesību aizsardzības birojā.

Savukārt, ja eksāmens CSDD jākārto pēc tam, kad beidzies transportlīdzekļa vadītāja tiesību atņemšanas soda termiņš, informāciju par savu vadītāja vēsturi, tostarp piemērotiem un neapmaksātiem sodiem, varat iegūt Ceļu satiksmes direkcijas (CSDD) mājaslapā aplikācijā “Informācija par vadītāju”.