Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Profesionālā vadītāja kategorija nav nepieciešama

J
jautā:
14. oktobrī, 2015
Inga

Labdien, mums ir jautājums par profesionālajām tiesībām. Mēs ar transportlīdzekli - kravas busu, kuram pietiek ar B kategorijas autovadītāja apliecību, vedam uz Igauniju preci. Vai mums ir nepieciešams vadītājs ar profesionālajām tiesībām vai arī pietiek ar šo B kategoriju? Paldies.

A
atbild:
15. oktobrī, 2015
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Ja autobuss brauc bez piekabes, bet pieder uzņēmumam (juridiskai personai), tad vajadzīgs darba līgums, OCTA polise un pārējie nepieciešamie preču pavaddokumenti, taču vadītājam nav nepieciešama profesionālā kategorija (pietiek ar B kategoriju). Autobuss nedrīkst būt pārbūvēts - ierīkota papildus kravas telpa vai papildus uzstādīti pasažieru sēdekļi.