Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Par traktora vadīšanu reibumā atņem arī autovadītāja tiesības

J
jautā:
02. maijā, 2016
Anbdrejs

Kāds sods draud par traktora vadīšanu 0,8 promiļļu reibumā? Vai tas neskars manas autovadītāja tiesības?

A
atbild:
10. maijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Kā skaidro Latvijas Profesionālo autoskolu federācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Griģis, atbilde uz Jūsu jautājumu rodama Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149. 15panta otrajā daļā: Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, - uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam četrdesmit eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no četrsimt trīsdesmit līdz sešsimt četrdesmit eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu.