Alimenti bērnam no pirmās laulības

J
jautā:
10. janvārī, 2015
Veronika

Labdien! Man ir jautājums. Cik lieliem alimentiem jābūt pirmajam bērnam no pirmās sievas? Vīram esmu otrā sieva, mums ir 2 bērni. Alga vīram minimāla.

A
atbild:
12. janvārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Bērnu skaits neietekmē valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru katram bērnam. No Civillikuma 179.panta piektās daļas izriet katra vecāka pienākums, neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa, nodrošināt katram savam bērnam minimālo uzturlīdzekļu apmēru, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam”, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēneša algu un bērna vecumu.

Sākot ar 2015.gada 1.janvāri, valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga ir 360 eiro un līdz ar to minimālais uzturlīdzekļu apmērs ir šāds:

  • 25% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas katram bērnam no viņa dzimšanas līdz 7 gadu vecumam (90 eiro mēnesī);
  • 30% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas katram bērnam no 7 gadu vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai (108 eiro mēnesī).