E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 5999
Lasīšanai: 3 minūtes
3
3

Apakšīre atļauta tikai ar izīrētāja piekrišanu

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. janvārī, 2015
Anita

Labdien! Vai līgumam, kas noslēgts starp dzīvokļa nomnieku un apakšīrnieku, ir juridisks spēks, ja dzīvokļa nomnieks nav saņēmis atļauju no mājas pārvaldnieka par apakšīrnieku izmitināšanu? Nepilnus 3 mēnešus esam apakšīrnieki. Tā kā pēkšņi nomnieka (kam ir tikai nopirktas dzīvokļa īres tiesības) meitai vairs nav, kur dzīvot, viņi dzīvokli vēlas mums uzteikt. Esam noslēguši līgumu uz gadu. Nācām pretī ar sev neērtiem noteikumiem, kā arī vairākas reizes tika apgalvots, ka gadu te droši varam dzīvot. Kad ievācāmies, tika piekodināts nevienam kaimiņam nestāstīt, kas esam. Tā sapratām, ka nomniekam nav atļaujas mūsu darījumam. Par nomnieka godprātu te vairs nav runa, tāpēc vēlamies noskaidrot, vai mūsu līgumam un darījumam kā tādam ir juridisks spēks? Mūsu līgumā ir punkts, ka strīdi var tikt izšķirti tiesā. Šobrīd jūtamies piekrāpti un kā aizstāvību esam gatavi izmantot viņu nelikumīgo darbību. Jau iepriekš paldies par atbildi!

A
atbild:
06. janvārī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Likumā „Par dzīvojamo telpu īri” ir VII nodaļa „Dzīvojamās telpas apakšīre”, kurā ir noteikts:

  • dzīvojamās telpas apakšīres līgumu slēdz rakstveidā;
  • dzīvojamās telpas apakšīres līguma termiņš nedrīkst pārsniegt dzīvojamās telpas īres līguma termiņu. Ja dzīvojamās telpas īres līgums izbeidzas, vienlaikus izbeidzas arī dzīvojamās telpas apakšīres līgums (18.pants);
  • īrniekam ir tiesības nodot apakšīrē visu viņa aizņemto dzīvojamo telpu vai tās daļu tikai ar izīrētāja un kopā ar īrnieku dzīvojošo pilngadīgo ģimenes locekļu piekrišanu(19.pants);
  • apakšīrnieks un kopā ar viņu apakšīrniekam nodotajā dzīvojamā telpā dzīvojošās personas zaudē attiecīgās dzīvojamās telpas lietošanas tiesības un tām jāatbrīvo dzīvojamā telpa mēneša laikā pēc tam, kad apakšīrnieks saņēmis attiecīgās dzīvojamās telpas īrnieka vai izīrētāja rakstveida brīdinājumu, ja vien dzīvojamās telpas apakšīres līgumā nav noteikta cita kārtība (20.pants).

Likumā, kā redzams, ir paredzēts tikai noteikts termiņš apakšīres līguma uzteikšanai, bet ne tiesas darbi. Taču, protams, svarīgs ir apakšīres līgumā rakstītais un arī apstākļi, kas, iespējams, saistīti ar kādām finansiālām iemaksām, tādēļ varu ieteikt vērsties pēc konsultācijas pie jurista.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 146 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas