TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums par apgādībā esošu personu apgādājamajiem

J
jautā:
26. novembrī, 2014
Dace

Sveiki. Ar vīru esam šķīrušies, bērni palika pie manis, saņemu no valsts alimentus. Vai ir iespējas manus bērnus piesaistīt kā nodokļu atvieglojumus manam tagadējam vīram?

A
atbild:
05. decembrī, 2014
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par tāda nepilngadīga bērna uzturēšanu, par kuru tiek veiktas uzturlīdzekļu izmaksas no Uzturlīdzekļu garantijas fonda, piemēro tam no vecākiem, kuram Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija izmaksā uzturlīdzekļus par šo bērnu. Tādējādi konkrētajā gadījumā tiesības uz šo nodokļa atvieglojumu ir Jums kā personai, kura šos uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantijas fonda saņem

Savukārt, ievērojot  likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta „g” apakšpunktā noteikto, personai ir tiesības saņemt minēto atvieglojumu arī par apgādībā esošu personu apgādājamiem. Tādējādi Jūsu tagadējais vīrs var izmantot nodokļa atvieglojumu tikai tad, ja bērns ir Jūsu apgādībā, bet Jūs tagadējā vīra apgādībā.