Reģistrēšanās termiņš bezdarbnieka statusā

J
jautā:
13. jūnijā, 2011
Sarmīte Burkāne

Labdien! Vēlos zināt, vai ir noteikts termiņš, kurā ir jāreģistrējas VNA bezdarbnieka statusa iegūšanai, lai varētu pieprasīt bezdarbnieka pabalstu, ja no darba esmu atbrīvota 10.06.2011g. pēc DL 114. panta.

A
atbild:
14. jūnijā, 2011
Nodarbinātības valsts aģentūra
Vita Zariņa, Rīgas reģionālās filiāles juriskonsulte

Likumā nav noteikts termiņš, lai reģistrētos bezdarbnieka statusā. Pēc tam kad persona no darba devēja ir saņēmusi algas nodokļu grāmatiņu, ja vēlas, jau nākamajā dienā var nākt uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) tuvāko filiāli pēc dzīvesvietas un reģistrēties bezdarbnieka statusā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu – pasi un algas nodokļu grāmatiņu.

Pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas personai jāiesniedz dokumenti Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) bezdarbnieka pabalsta aprēķināšanai un izmaksai.

Ja personai reģistrēšanās dienā ir pārejoša darbnespēja, NVA bezdarbnieka statusu šai personai piešķir pēc pārejošas darbnespējas izbeigšanās.

Pamatojoties uz likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. panta trešo daļu, bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, aprēķināšanu un izmaksu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā nodrošina VSAA.

Plašāku informāciju par bezdarbnieka pabalstu var uzzināt VSAA mājaslapā www.vsaa.lv => strādājošiem => bezdarbnieka pabalsts. E-pasta adrese konsultācijām konsultacijas@vsaa.lv.