TĒMA: Pirmsskola

Pašvaldībai jānodrošina pirmsskolas izglītība

J
jautā:
30. oktobrī, 2014
Laura

Labdien! Manam bērnam 2015.gada februārī aprit 1g. un 6 mēneši - esam pieteikušies bērnudārza rindā un tajā brīdī atnāk uzaicinājums no bērnudārza, ka bērns iestādi varēs sākt apmeklēt 2015.gada septembrī. Vai es varu pretendēt uz pašvaldības atbalstu, saņemot līdzfinansējumu šiem mēnešiem, kamēr neesam bērnudārzā reāli tikuši? Paldies!

A
atbild:
31. oktobrī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Izglītības likuma 17.panta 21.punkts noteic, ja pašvaldība bērnam, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, nenodrošina vietu pašvaldības izglītības iestādes īstenotā pirmsskolas izglītības programmā (no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai) un bērns apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē, tad pašvaldība šim privātam pakalpojuma sniedzējam sedz izmaksas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Izmaksas sedz apmērā, kas atbilst vienam izglītojamajam pirmsskolas izglītības programmā nepieciešamajām vidējām izmaksām attiecīgās pašvaldības izglītības iestādēs.

Kārtību, kādā pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei noteic Ministru kabineta noteikumi Nr. 1523. Taču papildus tam katra pašvaldība noteic savu kārtību, kādā bērna likumiskie pārstāvji reģistrē bērnu uzņemšanai pašvaldības bērnudārzā un kādos gadījumos viņiem ir tiesības no vietas pašvaldības bērnudārzā atteikties, turpinot saņemt pašvaldības atbalstu. Tāpēc, lai noskaidrotu, kā konkrētajā gadījumā pašvaldība nodrošinās pirmsskolas izglītības iestādes pieejamību Jūsu bērnam līdz brīdim, kad atbrīvosies vieta pašvaldības dārziņā, aicinām vērsties attiecīgajā pašvaldībā.