E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 5480
Lasīšanai: 2 minūtes

Nepilngadīga māmiņa ceļo

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. oktobrī, 2014
Laura

Kādi dokumenti ir nepieciešami, ja nepilngadīga māmiņa ar savu bērnu ceļo uz Angliju?

A
atbild:
31. oktobrī, 2014
Laura Studente
LV portālam
Valsts robežsardze
Galvenā pārvalde

Valsts robežsardzes Galvenā pārvalde norāda: saskaņā ar Civillikuma 221.punktā noteikto, par pilngadīgu ir uzskatāma persona, kas likumā paredzētajā kārtībā stājusies laulībā pirms astoņpadsmit gadu vecuma.

Līdz ar to gadījumā, ja nepilngadīga māte (Latvijas valstspiederīgā) izceļo kopā ar savu bērnu uz Angliju, ir jāuzrāda šādi dokumenti:

Bērna mātei – derīga pase vai personas apliecība; ieraksts mātes pasē par bērnu (radniecības apliecināšanai); laulības apliecība vai tās notariāli apstiprināta kopija (apliecināšanai, ka nepilngadīgā māte ir stājusies laulībā un likumā paredzētajā kārtībā ir uzskatāma par pilngadīgu).

Bērnam ir nepieciešama –  derīga pase vai personas apliecība; dzimšanas apliecība vai tās notariāli apstiprināta kopija (gadījumā, ja bērna mātes pasē nav ieraksta par bērnu vai arī ja nepilngadīgā māte ceļošanai izmanto personas apliecību).

Gadījumā ja nepilngadīgā māte nav stājusies laulībā, viņai izceļojot ir nepieciešams uzrādīt Civillikuma 221.punktā noteikto bāriņtiesas lēmumu par pilngadības piešķiršanu pirms termiņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 269 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas