TĒMA: Drošība

Vai, atvaļinoties no dienesta, ir jānodod formastērps

J
jautā:
08. janvārī, 2024
Zane

Labdien! Es dienu Valsts robežsardzē. Vai, aizejot izdienas pensijā, man ir jāatdod formastērpa elementi vai par tiem jāsamaksā? Ja jāatdod, tad kāpēc un kādā apmērā?

A
atbild:
26. janvārī, 2024

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 44. panta sesto daļu amatpersonai, atvaļinoties no dienesta, ir jānodod formastērps iestādes vadītāja noteiktajā iekšējā kārtībā. Atvaļinātā amatpersona, kurai ir tiesības valkāt svētku (parādes) formastērpu, šo formastērpu ir tiesīga nenodot.

Valsts robežsardzes iekšējā kārtība (27.07.2022. Nr. 23.1-8.4/961) noteic, ka formastērps ir jānodod, izņemot šādus formastērpa elementus: apavi, zeķes, veļa, cimdi, šalle un atšķirības zīmes.

Līdz ar to formastērpa elementi (apavi, zeķes, veļa, cimdi, šalle un atšķirības zīmes) nav jāatdod iestādei un par šo formastērpa elementu atstāšanu atvaļinātās amatpersonas rīcībā nav jāmaksā.