Kā aizsargāt privātīpašumu?

J
jautā:
03. jūlijā, 2014
Natālija

Kā aizsargāt savu privātīpašumu ārpus pilsētas, pagastā no cilvēkiem, ja visur ir saliktas zīmes "Privātīpašums"? Vai Valsts policiju drīkstu izsaukt?

A
atbild:
10. jūlijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja sveši cilvēki patiešām uzturas Jūsu privātīpašumā, traucē un piesārņo vidi un ir uzstādītas ceļa zīmes, kas aizliedz transportlīdzekļu iebraukšanu attiecīgajā teritorijā, Jums ir tiesības vērsties pēc palīdzības policijā. Taču ir viens nosacījums – ceļa zīmei jābūt uzstādītai likumīgi.

Sīkāka informācija par ceļa zīmju uzstādīšanu atrodama rakstā LV portālā „Ceļa zīme privātā teritorijā - kad vieni savas tiesības apzinās, bet citi tās neņem vērā”.

Ja esat uzstādījis zīmi „Privātīpašums”, bet ļaudis to neievēro, taču arī nerada sabiedriskas, administratīvi sodāmas nekārtības, acīmredzot jātiek galā pašu spēkiem. Ja vienreiz aizrādīsiet, ka privātīpašumā svešinieks nav gaidīts, visticamāk, atkārtoti viņš vairs nenāks.