Lasīšanai: 1 minūte

Mirstīgo atlieku apglabāšana ārvalstī

J
jautā:
16. februārī, 2014
Antons Zagdajs

Labdien. Radās diezgan komplicēta situācija, gribētu palūgt Jums skaidrojumu. Cilvēks, kas dzīvo Latvijā, izsaka vēlēšanos, lai viņš pēc nāves tiktu apglabāts Baltkrievijā. Es gribētu uzzināt kārtību, kādā tas notiek, tai skaitā visus nepieciešamos dokumentus un atļaujas.

A
atbild:
18. februārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Ārlietu ministrija informē: „Ārlietu ministrijas Konsulārais dienests iesaistās mirstīgo atlieku repatriācijas organizēšanā uz Latviju gadījumos, kad Latvijas valstspiederīgais ir miris ārvalstīs. Savukārt, ja mirstīgās atliekas ir paredzēts vest uz ārvalstīm, tad šajā konkrētajā gadījumā nepieciešamās izvešanas atļaujas ir jākārto Latvijas kompetentajās iestādēs saziņā ar Baltkrievijas vēstniecību, kas informē par to, kādi nosacījumi ir mirstīgo atlieku ievešanai Baltkrievijas teritorijā.”

Baltkrievijas vēstniecības Latvijā kontaktinformācija ir pieejama šeit.