Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Atrodot cilvēka mirstīgās atliekas, obligāti jāziņo policijai

J
jautā:
10. augustā, 2014
Sanita

Labdien! Viena paziņa no Baldones, kas dzimis 1945.gadā, man palūdza atrast iestādi, kas nodarbojas ar kara laikā bojāgājušajiem kara upuriem, jo kategoriski atteicies sadarboties ar policiju. Ko jūs varētu mums ieteikt?

A
atbild:
21. augustā, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

No jautājuma nav īsti saprotams, kas ir domāts ar „nodarbojas ar kara laikā bojāgājušajiem kara upuriem” – vai ar to ir domāta kara upuru meklēšana un identitātes noskaidrošana, vai arī pārapbedīšana.

Valsts policijā norāda – atrodot savā īpašumā vai jebkur citur cilvēku mirstīgās atliekas, neatkarīgi no tā, cik senas tās ir, par notikušo jāpaziņo policijai. Izvērtējot konkrētās situācijas apstākļus, policija pieņems tālākos lēmumus.

Ar kara upuru personību noskaidrošanu un pārapbedīšanu nodarbojas vairākas organizācijas, piemēram, organizācija „Leģenda”.