Lasīšanai: 1 minūte

Personas, kuras atbrīvo no maksas par tiesas pakalpojumiem

J
jautā:
31. janvārī, 2014
Sandra Koļesova

Ja cilvēks ir 2.grupas invalīds un ir trūcīgas personas statuss, vai tiesai bija jāatbrīvo?

A
atbild:
04. februārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

No uzrakstītā nav īsti saprotams Jūsu jautājums.

Ja jautājums ir par to, vai invalīds un trūcīga persona ir jāatbrīvo no tiesas izdevumiem, tad, pamatojoties uz Ministru kabineta 2013.gada 19.februāra noteikumu Nr.96 „Noteikumi par tiesas sniegtajiem maksas pakalpojumiem” 5.punktu, no samaksas par pakalpojumu atbrīvo, ja pakalpojumu pieprasa persona ar invaliditāti; persona, kura atzīta par trūcīgu u.c. gadījumos.